У «Євросолідарності» закликали залишити військовий ПДФО громадам і закріпити його розподіл на користь ЗСУ

Джерело: співголова фракції “Євросолідарність” Ірина Геращенко

“Європейська Солідарність” закликає залишити так званий військовий ПДФО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони.

Народна обраниця зауважила, що з 1 жовтня влада хоче забрати весь податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військові за місцем постійної дислокації їхніх частин з місцевого самоврядування на спецфонд, начебто на потреби оборони.

“Чомусь ці кошти хочуть передати Міністерству стратегічних галузей, а не МО. Йдеться про величезні суми, адже військові підрозділи на “нулі”, а ПДФО сплачується за місцем ППД. Все, як завжди, подається під благородними намірами – мовляв, місцеве самоврядування витрачає кошти на плитку, а так гроші через спецфонд підуть на ВПК”, – зауважила депутатка.

Насправді ж, наголосила Геращенко, це – “великий обман і чергове “велике крадівництво””.

“Ми памʼятаємо ковідний спецфонд, який ішов не на медицину, а на дороги. Так ось, буде те саме. Плюс це порушення Конституції, ПДФО мають розпоряджатися місцеві органи влади”, – переконана Ірина Геращенко.

Вона додала, що самі військові і місцеве самоврядування вже виступили категорично проти законопроєкту 10037. Тому “Європейська Солідарність” реєструє альтернативний законопроєкт.

  • ПДФО – це податки військових і вони мають право ними розпоряджатися. Ненормально, що і досі військові самі скидається або коштом волонтерів купують генератори, дрони і тд. “Європейська Солідарність” пропонує, аби ПДФО, згідно з Конституцією, залишався в місцевих бюджетах, 70% йшли на потреби військового підрозділу, який і є податківцем цих коштів, і місцева влада на замовлення військового підрозділу направляла ці кошти на закупівлю необхідного обладнання, машин, дронів тощо. 30% мають залишатися в громаді і йти на ремонт ППД, бомбосховища, житло, інші потреби.
  • Очевидно, що оборонка потребує збільшення фінансування. Тому “Європейська Солідарність” пропонує кошти від дорожнього фонду спрямувати на МО для кредитування виробництва зброї.

“Кредитування, навіть безвідсоткове – це розвиток економіки, це контроль і це точно не розкрадання, а повернення коштів і зброї”, – резюмувала Ірина Геращенко.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.

З початку 2024 року Міноборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 900 зразків озброєння і військової техніки, зокрема понад 600 – українського виробництва.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.

Голова ОВА Артем Лисогор повідомив, що на ТОТ Луганщини росіяни вирішили повернутися до радянської практики та запровадили патрулювання вулиць так званими “народними дружинами”.