У «Євросолідарності» закликали залишити військовий ПДФО громадам і закріпити його розподіл на користь ЗСУ

Джерело: співголова фракції “Євросолідарність” Ірина Геращенко

“Європейська Солідарність” закликає залишити так званий військовий ПДФО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони.

Народна обраниця зауважила, що з 1 жовтня влада хоче забрати весь податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військові за місцем постійної дислокації їхніх частин з місцевого самоврядування на спецфонд, начебто на потреби оборони.

“Чомусь ці кошти хочуть передати Міністерству стратегічних галузей, а не МО. Йдеться про величезні суми, адже військові підрозділи на “нулі”, а ПДФО сплачується за місцем ППД. Все, як завжди, подається під благородними намірами – мовляв, місцеве самоврядування витрачає кошти на плитку, а так гроші через спецфонд підуть на ВПК”, – зауважила депутатка.

Насправді ж, наголосила Геращенко, це – “великий обман і чергове “велике крадівництво””.

“Ми памʼятаємо ковідний спецфонд, який ішов не на медицину, а на дороги. Так ось, буде те саме. Плюс це порушення Конституції, ПДФО мають розпоряджатися місцеві органи влади”, – переконана Ірина Геращенко.

Вона додала, що самі військові і місцеве самоврядування вже виступили категорично проти законопроєкту 10037. Тому “Європейська Солідарність” реєструє альтернативний законопроєкт.

  • ПДФО – це податки військових і вони мають право ними розпоряджатися. Ненормально, що і досі військові самі скидається або коштом волонтерів купують генератори, дрони і тд. “Європейська Солідарність” пропонує, аби ПДФО, згідно з Конституцією, залишався в місцевих бюджетах, 70% йшли на потреби військового підрозділу, який і є податківцем цих коштів, і місцева влада на замовлення військового підрозділу направляла ці кошти на закупівлю необхідного обладнання, машин, дронів тощо. 30% мають залишатися в громаді і йти на ремонт ППД, бомбосховища, житло, інші потреби.
  • Очевидно, що оборонка потребує збільшення фінансування. Тому “Європейська Солідарність” пропонує кошти від дорожнього фонду спрямувати на МО для кредитування виробництва зброї.

“Кредитування, навіть безвідсоткове – це розвиток економіки, це контроль і це точно не розкрадання, а повернення коштів і зброї”, – резюмувала Ірина Геращенко.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.