У «Євросолідарності» закликали залишити військовий ПДФО громадам і закріпити його розподіл на користь ЗСУ
Джерело: співголова фракції “Євросолідарність” Ірина Геращенко
“Європейська Солідарність” закликає залишити так званий військовий ПДФО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони.
Народна обраниця зауважила, що з 1 жовтня влада хоче забрати весь податок на доходи фізичних осіб, який сплачують військові за місцем постійної дислокації їхніх частин з місцевого самоврядування на спецфонд, начебто на потреби оборони.
“Чомусь ці кошти хочуть передати Міністерству стратегічних галузей, а не МО. Йдеться про величезні суми, адже військові підрозділи на “нулі”, а ПДФО сплачується за місцем ППД. Все, як завжди, подається під благородними намірами – мовляв, місцеве самоврядування витрачає кошти на плитку, а так гроші через спецфонд підуть на ВПК”, – зауважила депутатка.
Насправді ж, наголосила Геращенко, це – “великий обман і чергове “велике крадівництво””.
“Ми памʼятаємо ковідний спецфонд, який ішов не на медицину, а на дороги. Так ось, буде те саме. Плюс це порушення Конституції, ПДФО мають розпоряджатися місцеві органи влади”, – переконана Ірина Геращенко.
Вона додала, що самі військові і місцеве самоврядування вже виступили категорично проти законопроєкту 10037. Тому “Європейська Солідарність” реєструє альтернативний законопроєкт.
- ПДФО – це податки військових і вони мають право ними розпоряджатися. Ненормально, що і досі військові самі скидається або коштом волонтерів купують генератори, дрони і тд. “Європейська Солідарність” пропонує, аби ПДФО, згідно з Конституцією, залишався в місцевих бюджетах, 70% йшли на потреби військового підрозділу, який і є податківцем цих коштів, і місцева влада на замовлення військового підрозділу направляла ці кошти на закупівлю необхідного обладнання, машин, дронів тощо. 30% мають залишатися в громаді і йти на ремонт ППД, бомбосховища, житло, інші потреби.
- Очевидно, що оборонка потребує збільшення фінансування. Тому “Європейська Солідарність” пропонує кошти від дорожнього фонду спрямувати на МО для кредитування виробництва зброї.
“Кредитування, навіть безвідсоткове – це розвиток економіки, це контроль і це точно не розкрадання, а повернення коштів і зброї”, – резюмувала Ірина Геращенко.
- 14 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Кабмін подав законопроєкт до Верховної Ради, яким пропонується направити військовий податок на доходи фізосіб з місцевих бюджетів на закупівлю техніки й власне виробництво зброї.
17 червня у межах саміту лідерів держав G7 у Канаді президент Володимир Зеленський провів зустріч із Генсеком НАТО Марком Рютте.
Кількість загиблих внаслідок масованого обстрілу Києва у ніч на 17 червня збільшилася до 16 осіб. Рятувальні роботи тривають.
17 червня президент Володимир Зеленський на саміті G7 зазначив, що зі зміною президента США РФ почала посилено застосовувати дрони проти України. Тож нині застосування менше 100 російських БпЛА щоночі вважається незвичним явищем.
17 червня США засудили масований нічний обстріл Києва, унаслідок якого загинули щонайменше 14 осіб, зокрема громадянин Сполучених Штатів. Вашингтон закликав до припинення російських атак.
Рятувальники знайшли тіло чоловіка під завалами будинку у Солом’янському районі Києва, куди вночі 17 червня влучила російська ракета. Ним виявився син, на якого чекали увесь день батьки.