У Запоріжжі взимку може взагалі не бути електрики, – голова ОВА

Джерело: Іван Федоров в ефірі телемарафону “Єдині новини”

Керівник Запорізької ОВА Іван Федоров закликав жителів Запоріжжя готуватися до можливої відсутності електропостачання взимку 2024/2025 років.

“Я всім кажу, що ми повинні готуватися до того, що електрики не буде взагалі. Може, це не подобається. Тому що ми оперуємо такими категоричними речами. Але готуймося до найгіршого. Буде краще — буде супер”, — сказав він.

Федоров прогнозує, що взимку в Запоріжжі може не бути й централізованого електропостачання на водонапірні станції.

“Що ми повинні зробити? Ми повинні двічі зарезервувати. Встановити один генератор і другий”, — пояснив чиновник.

Щодо теплопостачання, на всі великі котельні в регіоні планується встановлення когенераційних установок. 15 листопада перші установки будуть на території Запоріжжя.

  • 23 жовтня через атаки російських військ енергооб’єкти в шести областях України зазнали пошкоджень, що призвело до знеструмлення споживачів. Найбільше постраждали Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Полтавська, Сумська та Харківська області.
  • НЕК “Укренерго” отримала перший трансформатор у межах проєкту REPOWER, що реалізується за підтримки Світового банку. Як повідомляється, трансформатор призначений для підстанції напругою 750 кВ і сприятиме підвищенню надійності передачі електроенергії до мереж обленерго.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.