У Запорізькій області вороже командування нарощує кількість російських військових — ЗСУ

Джерело: телемарафон

Росія зосередила близько 90 000 військових у Запорізькій області, але цих сил недостатньо для просування, що призводить до переважно позиційних боїв на півдні. Про це розповів речник оперативного угруповання військ “Таврія” Дмитро Лиховій.

За останні три тижні кількість російських військових у Запорізькій області збільшилась ще на 2 000, зазначив Лиховій. Нині українська розвідка не виявляла ознак формування наступальних угруповань ворога, які б могли суттєво змінити характер бойових дій у регіоні.

Лиховій пояснив, що наявних сил у Запорізькій та Херсонській областях росіянам недостатньо для здійснення наступу за межі їхніх поточних позицій. Ворожі сили не можуть вести активні бойові дії на кількох напрямках одночасно. Основна ворожа активність зосереджена у Донецькій та Харківській областях. На південних відтинках фронту тривають переважно позиційні протистояння.

Спостереження свідчать, що, попри нарощування кількості військових, суттєвих змін у бойових діях у Запорізькій області не відбувається.

Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні. 

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.