У застосунку «Дія» зʼявиться особистий кабінет пацієнта

Джерело: пресслужба Міністерства охорони здоров’я України

Кабмін затвердив зміни у функціонуванні електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) й тепер у застосунку “Дія” впроваджується особистий кабінет пацієнта.

Відтак українці матимуть доступ до власних персональних даних, які зберігаються у центральній базі даних ЕСОЗ, вхід до якої потрібно здійснити із застосуванням власного електронного підпису.

У застосунку відображатимуться медичні дані та користувач зможе:

  • зареєструватися як пацієнт у центральній базі даних Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ);
  • самостійно подавати декларації про вибір лікаря – сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
  • переглядати раніше подані декларації або розірвати декларацію з лікарем;
  • змінювати свої персональні дані, які є у центральній базі даних ЕСОЗ.

Наразі це лише перший етап впровадження особистого кабінету пацієнта. В міністерстві додали, що у майбутньому додаватимуть нові можливості та електронні сервіси, завдяки яким українці зможуть безперешкодно користуватися електронними послугами у сфері охорони здоров’я.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.