У застосунку «Резерв+» з’явився електронний військово-обліковий документ та QR-код
Джерело: заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко у Facebook
З 18 червня у застосунку “Резерв+” додали електронний військово-обліковий документ та QR-код, аби було можливо перевірити дані. Для цього треба оновити версію додатка через App Store або Play Market.
“Тепер з собою можна не носити паперовий військовий квиток чи загублене приписне свідоцтво”, – йдеться в описі оновлення до Резерв+.
До цього повідомлялося, що доступні дані з реєстру “Оберіг”.
Під час телемарафону вона додала, що QR-код поки зʼявився не у всіх. Він з’явився у користувачів “хвилями” через великий попит. Відсьогодні доступ до застосунку будуть мати 176 країн і Україна.
“Власне функціонал запущено. Цей документ вже зафіксований, легалізований постановою Кабміну. Нарешті сталася історична подія. Електронний документ повністю прирівняний до паперового. Тобто цю “домашню роботу” уряд, Міністерство оборони виконали. Ми зможемо технічно надати доступ усім користувачам”, – додала Черногоренко.
- У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів відповіли на найпоширеніші питання щодо оновлення даних та змін з огляду на новий закон про мобілізацію.
- Міноборони України запускає мобільний застосунок “Резерв+” для військовозобов’язаних, призовників та резервістів, в якому чоловіки призовного віку зможуть оновити свої дані.
У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.
5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.
Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.
5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.