У ЗСУ назвали фейком заяви NYT про 850 – 1000 військових, що потрапили у полон в Авдіївці

Джерело: телемарафон

Американське видання The New York Times (NYT) заявило, що під час відступу українських воїнів з Авдіївки у російський полон потрапили або вважаються зниклими безвісти від 850 до 1000 солдатів. Проте речник Операції Об’єднаних Сил України “Таврія” Дмитро Лиховій заявив, що ця інформація не відповідає дійсності, і Україну “неприємно вразили” подібні чутки.

Західні офіційні особи заявили, що ці цифри, ймовірно, правильні. Проте точні оцінки того, скільки українців потрапили в полон або пропали безвісти, не відомі й точний підрахунок може бути можливим, лише коли українські війська зміцнять нові оборонні лінії за межами міста.

“Не знаю, свідомо чи мимохіть, але автори NYT поширили російський пропагандистський наратив без жодного обґрунтування. Ті джерела, на які вони посилаються, абсолютно неспроможні, тому що немає таких людей, і це не фактаж”, – наголосив речник.

За словами спікера, Збройні Сили України не приховували того факту, що під час відступу з Авдіївки деякі бійці втратили зв’язок. Проте зараз Росія, спостерігаючи великі втрати своїх солдатів в районі Авдіївки, поширює фейкові новини, які підхоплюють окремі світові ЗМІ.

“Ці заяви російської пропаганди щодо сотень і тисяч полонених є повною дезінформацією, яка нічим не підтверджена”, – зауважив Лиховій.

Він також згадав, що під час окупації Маріуполя російська пропаганда показувала відео зі сотнями українських полонених, але наразі подібні записи не оприлюднюються.

Так, полонені є, але їх кількість обчислюється в жодному разі не сотнями“, – резюмував спікер.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.