У ЗСУ назвали фейком заяви NYT про 850 – 1000 військових, що потрапили у полон в Авдіївці

Джерело: телемарафон

Американське видання The New York Times (NYT) заявило, що під час відступу українських воїнів з Авдіївки у російський полон потрапили або вважаються зниклими безвісти від 850 до 1000 солдатів. Проте речник Операції Об’єднаних Сил України “Таврія” Дмитро Лиховій заявив, що ця інформація не відповідає дійсності, і Україну “неприємно вразили” подібні чутки.

Західні офіційні особи заявили, що ці цифри, ймовірно, правильні. Проте точні оцінки того, скільки українців потрапили в полон або пропали безвісти, не відомі й точний підрахунок може бути можливим, лише коли українські війська зміцнять нові оборонні лінії за межами міста.

“Не знаю, свідомо чи мимохіть, але автори NYT поширили російський пропагандистський наратив без жодного обґрунтування. Ті джерела, на які вони посилаються, абсолютно неспроможні, тому що немає таких людей, і це не фактаж”, – наголосив речник.

За словами спікера, Збройні Сили України не приховували того факту, що під час відступу з Авдіївки деякі бійці втратили зв’язок. Проте зараз Росія, спостерігаючи великі втрати своїх солдатів в районі Авдіївки, поширює фейкові новини, які підхоплюють окремі світові ЗМІ.

“Ці заяви російської пропаганди щодо сотень і тисяч полонених є повною дезінформацією, яка нічим не підтверджена”, – зауважив Лиховій.

Він також згадав, що під час окупації Маріуполя російська пропаганда показувала відео зі сотнями українських полонених, але наразі подібні записи не оприлюднюються.

Так, полонені є, але їх кількість обчислюється в жодному разі не сотнями“, – резюмував спікер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.