У зв’язку з побоюванням вторгнення з боку РФ, у Німеччині розгортають модернізацію бункерів
Уряд Німеччини розпочинає підготовку до можливого конфлікту з Росією, зосереджуючись на терміновій модернізації бомбосховищ. Про це заявив очільник Федерального управління цивільного захисту та допомоги у разі стихійних лих Ральф Тіслер в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung. За його словами, країна має лише чотири роки на те, щоб підготуватися до потенційного нападу.
Тіслер наголосив, що Німеччина наразі перебуває в стані недостатньої готовності до війни. У минулому, зазначив він, вважалося, що збройний конфлікт не є реалістичним сценарієм для Європи, однак війна Росії проти України докорінно змінила ці уявлення. На тлі зростаючої тривоги в Польщі, країнах Балтії та самій Німеччині, посадовець закликав до негайного відновлення й переобладнання укриттів, зокрема тунелів, метро, підземних паркінгів та підвалів громадських будівель, щоб забезпечити захист щонайменше для мільйона людей.
Наразі з приблизно 2000 захисних споруд, які залишилися з часів холодної війни, лише 580 перебувають у робочому стані. Вони можуть вмістити близько 480 тисяч осіб, що становить менше пів відсотка населення. Для порівняння, у Фінляндії укриття є для 85% громадян.
Тіслер зазначив, що будівництво нових бункерів потребує значного часу й коштів, тому першочергове завдання — перевірка й відновлення наявної інфраструктури. Він також звернув увагу на необхідність модернізації інформаційних систем, систем оповіщення та мобільних додатків для пошуку укриттів, які мають бути краще захищені від кібератак.
Федеральне агентство цивільного захисту планує представити детальний план модернізації вже цього літа. Очікується, що на ці потреби протягом наступних чотирьох років доведеться витратити щонайменше 10 мільярдів євро, а протягом наступного десятиліття — до 30 мільярдів. При цьому остаточне фінансування ще не погоджено. Очікується, що частина коштів надійде з бюджету, сформованого після призупинення так званого “боргового гальма” Німеччини, що дозволило суттєво збільшити витрати на оборону, критичну інфраструктуру та безпеку.
Окремо Тіслер закликав до створення обов’язкової або добровільної служби цивільного захисту, а також наголосив на важливості готовності самих громадян до надзвичайних ситуацій. Він рекомендував мешканцям країни створити запас води, їжі та необхідного на 10 днів, або хоча б на 72 години.
- Естонія планує цього року розпочати будівництво укріплень на кордоні з Росією. Бункери з’являться не лише на державних, але й на приватних землях.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.