Удар по складу у Торопці РФ призвів до втрати снарядів на 2-3 місяці — розвідка Естонії

Джерело: ERR

Україна завдала удару по складу боєприпасів у Торопці (Тверська область Росії) 18 вересня, що призвело до значних втрат для російських військ. За оцінкою естонської розвідки, Росія втратила боєприпасів на 2-3 місяці вперед, що може вплинути на ситуацію на фронті вже у найближчі тижні.

Як керівник Центру розвідки Сил оборони Естонії полковник Антс Ківіселг, на складі здетонувало близько 30 тисяч тонн вибухонебезпечних матеріалів, що еквівалентно приблизно 750 тисячам снарядів. За середніми оцінками, Росія витрачає близько 10 тисяч снарядів на тиждень, тому ці втрати становлять резерв на 2-3 місяці активних бойових дій.

Ківіселг також повідомив, що перед ударом на склад було доставлено додаткові боєприпаси потягом, що значно збільшило масштаби втрат. Вплив цих подій на боєздатність російських військ можна буде помітити вже найближчим часом.

Читайте також: З’явилися супутникові знімки наслідків ударів по російських складах боєприпасів у Торопці

Раніше повідомлялося, що на складі зберігали ракети для систем “Град”, міни та інші боєприпаси. Проте згодом стало відомо, що серед боєприпасів були й ракети для “Іскандерів”, С-300, С-400, а також північнокорейські ракети KN23.

За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, вибух був настільки потужним, що його зафіксували навіть із космосу, а його сила еквівалентна землетрусу.

Режисер монтажу проєкту “Реальна історія” Олег Сарело загинув під час служби у складі Збройних сил України. За інформацією “Реальної історії” та “1+1 медіа”, він пів року тому приєднався до лав 72 окремої механізованої бригади.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко зявив, що в його країну завезли “кілька десятків” ядерних боєголовок.

Кабмін цифровізував кілька послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.

Вища рада правосуддя звільнила суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову. Російський паспорт Арестова отримала на підставі так званого “договору про прийняття Криму до складу Росії” у 2014 році.

У Закарпатській області викрито схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Румунії. Організатором виявився 32-річний мешканець Рахівського району, який пропонував свої послуги за суму від 6 до 10 тисяч доларів.