Удар по складу у Торопці РФ призвів до втрати снарядів на 2-3 місяці — розвідка Естонії

Джерело: ERR

Україна завдала удару по складу боєприпасів у Торопці (Тверська область Росії) 18 вересня, що призвело до значних втрат для російських військ. За оцінкою естонської розвідки, Росія втратила боєприпасів на 2-3 місяці вперед, що може вплинути на ситуацію на фронті вже у найближчі тижні.

Як керівник Центру розвідки Сил оборони Естонії полковник Антс Ківіселг, на складі здетонувало близько 30 тисяч тонн вибухонебезпечних матеріалів, що еквівалентно приблизно 750 тисячам снарядів. За середніми оцінками, Росія витрачає близько 10 тисяч снарядів на тиждень, тому ці втрати становлять резерв на 2-3 місяці активних бойових дій.

Ківіселг також повідомив, що перед ударом на склад було доставлено додаткові боєприпаси потягом, що значно збільшило масштаби втрат. Вплив цих подій на боєздатність російських військ можна буде помітити вже найближчим часом.

Читайте також: З’явилися супутникові знімки наслідків ударів по російських складах боєприпасів у Торопці

Раніше повідомлялося, що на складі зберігали ракети для систем “Град”, міни та інші боєприпаси. Проте згодом стало відомо, що серед боєприпасів були й ракети для “Іскандерів”, С-300, С-400, а також північнокорейські ракети KN23.

За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, вибух був настільки потужним, що його зафіксували навіть із космосу, а його сила еквівалентна землетрусу.

В Запоріжжі після ракетного удару продовжують розбирати завали. Під ними може бути щонайменше 8 людей.

Міністерство оборони повернуло у власність держави незаконно відчужений приватними особами майновий комплекс площею приблизно 1 700 кв. м, розташований на земельній ділянці площею понад 5 га в мальовничій місцевості на березі озера на Київщині.

Військові зможуть подати електронний рапорт на отримання винагороди за знищену техніку через застосунок “Армія+”.

Оборонець Маріуполя Володимир Іванов, який провів у російському полоні 895 днів, розповів в інтерв’ю “Укрінформу”, що наглядачі у колоніях змушували полонених українських військових вивчати імена дітей з Донецької та Луганської областей, яких буцімто вбили ЗСУ.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Варшава братиме активну участь у будь-яких перемовинах. На його думку, переговори можуть початися вже цієї зими.