Удар по складу у Торопці РФ призвів до втрати снарядів на 2-3 місяці — розвідка Естонії

Джерело: ERR

Україна завдала удару по складу боєприпасів у Торопці (Тверська область Росії) 18 вересня, що призвело до значних втрат для російських військ. За оцінкою естонської розвідки, Росія втратила боєприпасів на 2-3 місяці вперед, що може вплинути на ситуацію на фронті вже у найближчі тижні.

Як керівник Центру розвідки Сил оборони Естонії полковник Антс Ківіселг, на складі здетонувало близько 30 тисяч тонн вибухонебезпечних матеріалів, що еквівалентно приблизно 750 тисячам снарядів. За середніми оцінками, Росія витрачає близько 10 тисяч снарядів на тиждень, тому ці втрати становлять резерв на 2-3 місяці активних бойових дій.

Ківіселг також повідомив, що перед ударом на склад було доставлено додаткові боєприпаси потягом, що значно збільшило масштаби втрат. Вплив цих подій на боєздатність російських військ можна буде помітити вже найближчим часом.

Читайте також: З’явилися супутникові знімки наслідків ударів по російських складах боєприпасів у Торопці

Раніше повідомлялося, що на складі зберігали ракети для систем “Град”, міни та інші боєприпаси. Проте згодом стало відомо, що серед боєприпасів були й ракети для “Іскандерів”, С-300, С-400, а також північнокорейські ракети KN23.

За інформацією Міністерства оборони Великої Британії, вибух був настільки потужним, що його зафіксували навіть із космосу, а його сила еквівалентна землетрусу.

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.