Угорщина хоче блокувати 2 млрд євро для України через «дискримінацію угорських спільнот»

Джерело: Index

Петер Сійярто, міністр закордонних справ Угорщини, заявив, що країна блокуватиме новий пакет допомоги Європейського Союзу для України, який складає 2 мільярди євро. Причиною такого рішення є звинувачення України в “дискримінації угорських спільнот”.

За словами Сійярто, Європейський Союз сподівається на згоду Угорщини щодо додаткових 1,5 мільярда євро, які додаються до вже заблокованих Будапештом 500 мільйонів євро.

Втім, угорський уряд не планує погоджуватися на такі заходи, поки не отримає від України гарантій, що дискримінаційна політика проти угорських компаній буде припинена.

“Позиція Угорщини залишається незмінною: доки ми не отримаємо гарантій від української сторони, що вони припинять полювати на угорські компанії, ми не зможемо сприяти ухваленню таких рішень”, – наголосив Сійярто.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.