Угорщина хоче через суд змусити ЄС відшкодувати їм кошти за охорону кордону від мігрантів

Джерело: Reuters

Угорщина готова подати до суду на Європейську комісію з вимогою відшкодувати кошти на охорону зовнішнього кордону ЄС від мігрантів.

Гергей Гуляш, очільник адміністрації прем’єр-міністр Угорщини Віктора Орбана, сказав, що охорона кордону обійшлась країні у близько 2 мільярди євро.

Угорщина була однією з транзитних країн, через яку сотні тисяч мігрантів потрапляли до інших країн ЄС. У 2015 році Орбан посилив охорону кордону. Завдяки цьому він отримав підтримку серед угорців, однак деякі члени ЄС розкритикували його дії.

За словами Гуляша, Угорщина протягом останніх років витратила мільярди євро на охорону кордону Шенгенської зони, не отримавши підтримки від ЄС. Відтак вони хочуть, аби їм частково або повністю відшкодували витрати.

Уряд Орбана зробив цю заяву після того, як на початку тижня у Німеччині заявили про посилення боротьби з нелегальними мігрантами. Вже з 16 вересня Німеччина посилить перевірки на сухопутних кордонах країни, які триватимуть щонайменше пів року.

“Ми бачимо, що у Європі відбуваються зміни. У 2015 році Віктор Орбан був першим, хто чітко заявив, що якщо ЄС не буде забезпечувати дотримання законів спільноти та Шенгенської згоди… то Шенген розвалиться”, – сказав Гуляш.

Він додав, що рішення Німеччини запровадити прикордонний контроль означає, що ФРН руйнує зону вільного пересування всередині ЄС.

“Спершу вона (Німеччина) зруйнувала її, бо не змусила членів ЄС ефективно захищати зовнішні кордони, а тепер вона руйнує її, впроваджуючи внутрішній прикордонний контроль”, – сказав Гуляш.

  • Угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном загострює міграційну суперечку з Європейським Союзом, погрожуючи відправляти мігрантів та шукачів притулку до Брюсселя. Керівник апарату прем’єра Угорщини Гергей Гуляш заявив, що якщо переговори з Європейською комісією, які розпочнуться у вересні, зазнають невдачі, Угорщина може почати видавати мігрантам “квитки в один кінець до Брюсселя”.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.