Угорщина оголосила про вихід з Міжнародного кримінального суду на тлі візиту Нетаньягу

Джерело: CNN

Уряд Угорщини офіційно повідомив про вихід з Міжнародного кримінального суду (МКС) у день візиту прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, щодо якого видано ордер на арешт.

Візит Нетаньягу до Угорщини став його першим візитом до Європи після того, як у травні 2024 року МКС видав ордер на його арешт. Тоді суд заявив, шо має “розумне підґрунтя” вважати, що глава уряду Ізраїлю відповідальний за воєнні злочини у Газі.

МКС немає правоохоронних повноважень, відтак він сподівається на держави-члени у питаннях арешту та передачі підозрюваних до Гааги. Угорщина, яка є підписантом Римського статуту, повинна була б арештувати Нетаньягу.

Але натомість ізраїльського лідера тепло зустріли у Будапешті, куди він приїхав з чотириденним візитом.

Держсекретар Угорщини з міжнародних комунікацій та зв’язків Золтан Ковач повідомив, що з 4 квітня країна почне процес виходу з МКС “відповідно до конституційних та міжнародно-правових обов’язків Угорщини”.

Якщо Угорщина вийде з МКС, то стане єдиною державно. Євросоюзу, яка не входить до МКС.

Загалом Римський статут підписали понад 120 країн світу, за виключенням США, Китаю, Росії, Саудівської Аравії та інших.

За даними синоптиків у п’ятницю, 4 квітня, у більшості областей очікується суха та тепла погода.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.

Документальний фільм українського режисера та журналіста Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки” отримав престижну данську кінопремію.