Угорщина планує приєднатися до санкцій проти РФ, якщо Путін відмовиться від перемир’я

Джерело: The Telegraph

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.

Угорщина має амір переглянути власну позицію щодо санкцій проти Росії та приєднатися до західних обмежень у разі відмови Кремля від мирного врегулювання війни в Україні, підтвердив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Сіярто, котрий раніше називав санкції ЄС проти РФ “сміхотворними” та такими, що не працюють, визнав, що позиція Будапешта може змінитися. За його словами, все залежатиме від подальшого розвитку подій.

Наше рішення визначатиметься обставинами у майбутньому, — зазначив він.

Зокрема, угорський міністр пов’язав можливість запровадження санкцій з потенційними діями США. Він згадав нещодавню заяву Дональда Трампа, який наприкінці березня пригрозив вторинними санкціями проти всієї російської нафти у разі, якщо Путін не сприятиме досягненню перемир’я та зірве мирну угоду.

На запитання, чи підтримає Угорщина санкції ЄС, якщо вони стануть частиною переговорної стратегії Трампа, Сіярто спершу висловив сподівання, що вдасться досягти миру між Росією та Україною, і не буде необхідності в нових санкціях.

Але якщо цей позитивний сценарій не реалізується, нам доведеться це обговорити, — додав він.

Водночас міністр закордонних справ Угорщини знову згадав умови для підтримки Україною її євроінтеграційного курсу. Так, Сіярто пригрозив, що Будапешт накладе вето на вступ України до Європейського Союзу, якщо Київ не змінить законодавство стосовно мовної політики в освіті. На думку Будапешта, чинні норми ускладнюють можливість вивчення угорської мови для представників угорської меншини в Україні.

Зауважимо, 14 березня Європейський Союз продовжив персональні санкції проти російських фізичних та юридичних осіб. Однак зі списку все ж виключили чотирьох осіб. Для запровадження та продовження санкцій потрібна згода всіх 27 країн-членів ЄС. Однак, вже традиційно, Угорщина пригрозила не підтримати продовження санкцій, висунувши свої вимоги.

Європейський союз готує партію військової допомоги для Молдови, до якої увійдуть системи протиповітряної оборони, заявив міністр оборони країни Анатолій Носатий. 

Голова Європейської Ради Антоніу Кошта підтримав ініціативу президента України Володимира Зеленського “Bring Kids Back UA”, вимагаючи повернути українських дітей, яких викрала Росія.

Російський “Газпром” після рекордних збитків і втрати європейського ринку почав виробляти пральні машини та холодильники. Для цього компанія використовує заводи німецького концерну Bosch.

Президент США Дональд Трамп, котрий обіцяв завершити війну РФ проти України за один день, нині, за словами його оточення, сподівається досягти припинення вогню протягом перших 100 днів свого президентства — тобто до кінця квітня. Він називає протистояння “війною Байдена” і занепокоєний, що в разі затягування вона стане “його війною”.

Північна Корея вже отримала понад 20 мільярдів доларів від співпраці з Росією у межах війни проти України, свідчить звіт південнокорейського аналітичного центру KIDA.