Угорщина прагне завершити переговори щодо фінансування з ЄС до кінця листопада
Джерело: Reuters
Головний представник Угорщини на переговорах у вівторок, 17 жовтня, заявив, що країна прагне завершити фінансові переговори з Європейським Союзом до кінця листопада, щоб розблокувати фінансування вартістю мільярди євро, призупинене через занепокоєння щодо демократичних стандартів.
Читайте також: ЄС планує розморозити кошти для Угорщини, аби заручитись підтримкою щодо України – FT
Високопоставлені чиновники Європейського Союзу заявили цього місяця, що ЄС розглядає можливість розблокування мільярдів євро для Угорщини, які були заморожені через проблеми верховенства права, оскільки вона прагне отримати схвалення Будапешта щодо допомоги Україні.
Представники ЄС повідомили Reuters, що закони, ухвалені Угорщиною цього літа для підвищення незалежності судової системи, наблизили угоду щодо розморожування частини близько 22 мільярдів євро допомоги на економічний розвиток.
“Наша мета полягає в тому, щоб незабаром завершити переговори щодо процедури висунення умов, я сподіваюся, що ми зможемо завершити це до кінця листопада”, – сказав Тібор Наврачич, депутат Національної асамблеї Угорщини.
Він додав, що тоді Угорщина зможе швидко запустити проєкти, які підтримуються ЄС і фінансуватимуться з рамок фінансування ЄС на 2021-2027 роки.
- Уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном пропонує Європейському Союзу розділити допомогу для України і виплатити 25 млрд євро замість запланованих 50 млрд євро.
- Найімовірніше Франція та Німеччина підтримують початок переговорів про приєднання України до ЄС, утім, основною перешкодою на шляху до вступу може стати Угорщина.
- Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило статус міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank, чого неодноразово вимагала Угорщина. В НАЗК сподівались, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що нові санкції проти Росії не потрібні, оскільки вони “завдають більше шкоди Європі, ніж Росії”.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.