Угорщина прагне завершити переговори щодо фінансування з ЄС до кінця листопада
Джерело: Reuters
Головний представник Угорщини на переговорах у вівторок, 17 жовтня, заявив, що країна прагне завершити фінансові переговори з Європейським Союзом до кінця листопада, щоб розблокувати фінансування вартістю мільярди євро, призупинене через занепокоєння щодо демократичних стандартів.
Читайте також: ЄС планує розморозити кошти для Угорщини, аби заручитись підтримкою щодо України – FT
Високопоставлені чиновники Європейського Союзу заявили цього місяця, що ЄС розглядає можливість розблокування мільярдів євро для Угорщини, які були заморожені через проблеми верховенства права, оскільки вона прагне отримати схвалення Будапешта щодо допомоги Україні.
Представники ЄС повідомили Reuters, що закони, ухвалені Угорщиною цього літа для підвищення незалежності судової системи, наблизили угоду щодо розморожування частини близько 22 мільярдів євро допомоги на економічний розвиток.
“Наша мета полягає в тому, щоб незабаром завершити переговори щодо процедури висунення умов, я сподіваюся, що ми зможемо завершити це до кінця листопада”, – сказав Тібор Наврачич, депутат Національної асамблеї Угорщини.
Він додав, що тоді Угорщина зможе швидко запустити проєкти, які підтримуються ЄС і фінансуватимуться з рамок фінансування ЄС на 2021-2027 роки.
- Уряд Угорщини на чолі з Віктором Орбаном пропонує Європейському Союзу розділити допомогу для України і виплатити 25 млрд євро замість запланованих 50 млрд євро.
- Найімовірніше Франція та Німеччина підтримують початок переговорів про приєднання України до ЄС, утім, основною перешкодою на шляху до вступу може стати Угорщина.
- Національне агентство з питань запобігання корупції зупинило статус міжнародного спонсора війни для угорського OTP Bank, чого неодноразово вимагала Угорщина. В НАЗК сподівались, що таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу.
- Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що нові санкції проти Росії не потрібні, оскільки вони “завдають більше шкоди Європі, ніж Росії”.
Україна отримає 130 мільйонів євро від Данії для розвитку виробництва безпілотників та ракет. Про це оголошувала прем’єр-міністрка Данії Метте Фредеріксен під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським.
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії у 2024 році заснувало міжнародну нагороду “International Award Women in Defence”, першими лавреатками якої стали всі українські військовослужбовиці.
Володимир Путін відкритий для обговорення угоди про припинення вогню в Україні з Дональдом Трампом, але виключає будь-які серйозні територіальні поступки та наполягає на тому, щоб Київ відмовився від прагнення вступити до НАТО, повідомили Reuters п’ять джерел, обізнані з ситуацією.
Під час масованої ракетно-дронової атаки 17 листопада Росія націлилась на електропідстанції, які мають “вирішальне значення для роботи українських АЕС”. Це загрожує не лише відключенням світла українцям, а й ядерній безпеці Європи, вважають у Greenpeace.
Російські фермери заявили, що будуть сіяти менше пшениці після великих втрат цього року, переходячи на більш прибуткові культури, такі як горох, сочевиця чи соняшник.