Угорщина прагне завершити переговори щодо фінансування з ЄС до кінця листопада

Джерело: Reuters

Головний представник Угорщини на переговорах у вівторок, 17 жовтня, заявив, що країна прагне завершити фінансові переговори з Європейським Союзом до кінця листопада, щоб розблокувати фінансування вартістю мільярди євро, призупинене через занепокоєння щодо демократичних стандартів.

Читайте також: ЄС планує розморозити кошти для Угорщини, аби заручитись підтримкою щодо України – FT

Високопоставлені чиновники Європейського Союзу заявили цього місяця, що ЄС розглядає можливість розблокування мільярдів євро для Угорщини, які були заморожені через проблеми верховенства права, оскільки вона прагне отримати схвалення Будапешта щодо допомоги Україні.

Представники ЄС повідомили Reuters, що закони, ухвалені Угорщиною цього літа для підвищення незалежності судової системи, наблизили угоду щодо розморожування частини близько 22 мільярдів євро допомоги на економічний розвиток.

“Наша мета полягає в тому, щоб незабаром завершити переговори щодо процедури висунення умов, я сподіваюся, що ми зможемо завершити це до кінця листопада”, – сказав Тібор Наврачич, депутат Національної асамблеї Угорщини.

Він додав, що тоді Угорщина зможе швидко запустити проєкти, які підтримуються ЄС і фінансуватимуться з рамок фінансування ЄС на 2021-2027 роки.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

У четвер, 23 травня, помер режисер-документаліст Морган Сперлок. Номінант на премію “Оскар” пішов з життя через рак.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.

Американська акторка Алісса Мілано, відома за роллю Фібі у серіалі “Всі жінки – відьми”, та дворазова лауреатка премії “Оскар” за головні жіночі ролі у фільмах “Хлопці не плачуть” та “Крихітка на мільйон доларів” Гіларі Свенк стали амбасадорками фандрайзингової платформи UNITED24.