Угорщина відкине будь-який план НАТО, який веде до «прямого конфлікту між НАТО та РФ»
Джерело: Sky News
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна відхилить будь-яку пропозицію НАТО, яка призведе до ескалації “конфлікту між НАТО і Росією”.
Під час саміту НАТО в Брюсселі в четвер, на честь 75-ї річниці заснування Альянсу, Сіярто сказав:
“Ми повинні зробити все можливе, щоб уникнути прямого конфлікту між НАТО і Росією в найближчий період”.
Він додав, що вважає, що є “протилежні наміри” і що деякі з обговорюваних пропозицій “безсумнівно перетнуть деякі з меж, які досі вважалися червоними”.
Нагадаємо, що генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пропонує створити фонд союзницьких внесків на суму у 100 мільярдів доларів протягом п’яти років в межах пакета допомоги Україні, який лідери країн Альянсу мають підписати на липневому саміті у Вашингтоні.
- За даними ЗМІ, рішення щодо конфіскації прибутків з конфіскованих активів РФ на користь України навряд чи ухвалять на саміті ЄС 21 березня. Причина – позиція Угорщини.
- У вівторок, 26 березня, у Будапешті тисячі людей вийшли на протести біля парламенту, вимагаючи відставки головного прокурора та прем’єр-міністра Віктора Орбана після того, як колишній урядовець звинуватив старшого помічника Орбана у спробі втрутитися у справу про хабарництво.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.