Угорщина візьме участь у Саміту миру у Швейцарії
Джерело: Telex
Угорщина візьме участь в українському Саміті миру, який пройде у Швейцарії 15-16 червня.
Про участь країни у саміті повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сійярто під час візиту до російського Санкт-Петербурга.
За словами Сійярто, він представлятиме Угорщину на саміті, оскільки його країна стоїть на боці миру та бере участь у всіх заходах, де обговорюється мир.
Водночас угорський міністр висловив розчарування через відсутність на саміті Росії.
“Ми вважаємо, що реально результату можна очікувати, якщо всі сядуть за стіл перемовин. Цього разу це не так, але, оскільки ми поважаємо мирні зусилля Швейцарії, ми будемо брати участь на рівні міністрів закордонних справ”, – сказав він.
Довідка. Глобальний саміт миру – майбутня міжнародна зустріч на рівні лідерів країн, яку готують Україна та Швейцарія для проведення у червні 2024 року в Люцерні. Україна і Швейцарія почали підготовку до саміту на рівні лідерів країн з 16 січня.
- Глава МЗС Дмитро Кулеба припустив, що переговори України з РФ можуть розпочатися після Саміту миру, що має відбутися у Швейцарії 15-16 червня.
Акції російського “Газпрому” 22 червня вперше з 2009 року опустилися нижче позначки у 100 рублів (1,35 дол.). На вартість вплинули скорочення експорту до Європи, зниження цін на нафту внаслідок прогресу в переговорах між Сполученими Штатами та Іраном, а також нездатність компанії укласти нову газову угоду з Китаєм.
Нове дослідження показало, що AI-модель Claude Opus 4.6 переконувала людей робити пожертви ефективніше, ніж професійні фандрейзери. Водночас автори роботи застерігають: результати отримані в експериментальних умовах, а саме дослідження ще не пройшло рецензування.
У Казахстані правоохоронці затримали незалежного журналіста Лукпана Ахмедьярова. Про це повідомив його колега Рауль Упоров.
Уряд Чехії вирішив не включати президента Петра Павела до делегації на саміт НАТО в Анкарі. Це порушує багаторічну традицію та може призвести до юридичного конфлікту між урядом і главою держави.
Британський телеведучий Джеремі Кларксон розповів, як змінив життя після діагнозу агресивний рак простати. Зірка “Ферми Кларксона” та “Топ Ґір” заявив, що тепер більше ходить пішки, повільніше їздить і хоче побачити, як ростуть його онуки.