Угорщина закликає переглянути політику ЄС щодо України
Джерело: The Guardian
Угорщина закликає переглянути політику ЄС щодо України, не погоджуючись з іншими країнами, які підтримали швидше зближення України з блоком і надання їй більшої допомоги.
Угорщина є головним “каменем спотикання” для рішення лідерів ЄС наступного місяця почати офіційні переговори про членство з Україною й виділити 50 мільярдів євро допомоги з бюджету блоку до 2027 року.
Ці рішення вимагають одностайності 27 країн ЄС.
Але прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що стратегія блоку щодо надсилання грошей і військової допомоги Україні зазнала краху, і що він виступає проти початку переговорів про членство з Україною.
“Нам потрібен період роздумів і стратегічної дискусії щодо політики Європейського Союзу щодо України”, – заявив міністр у справах ЄС Янош Бока.
Він додав, що до такого обговорення Угорщина не підтримуватиме жодних рішень ЄС щодо просування процесу вступу України чи подальшої допомоги.
- Прем’єр-міністр Угорщини виступив проти початку перемовин з Україною щодо членства у Європейському Союзі. За словами Віктора Орбана, це “чітка позиція” Угорщини у цьому питанні.
- Угорщина планує блокувати початок переговорів з Україною про вступ до ЄС. Головний політичний радник прем’єра Угорщини Балаш Орбан заявив, що Будапешт вимагає виконати угорські вимоги щодо мови освіти.
- Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила, що Угорщина стає дедалі проблемнішою для Євросоюзу. Через Будапешт складніше зберігати єдність у блоці.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.