Україна цього року почне будівництво чотирьох нових атомних реакторів

Джерело: Герман Галущенко в інтерв’ю Reuters

Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи восени, заявив 25 січня міністр енергетики Герман Галущенко, оскільки країна прагне компенсувати втрачені енергетичні потужності через повномасштабну війну з Росією.

Два блоки, які включають реактори та відповідне обладнання, базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.

Усі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС, додав Галущенко.

Графік є більш агресивним, ніж раніше окреслював Київ, який говорив про початок робіт через деякий час у 2024 році і не уточнював, що всі чотири реактори можуть бути розроблені одночасно.

Думаю, що (розпочнемо будівництво) влітку-восени, – наголосив Галущенко в інтерв’ю. – Нам потрібні корпуси, – додав він, маючи на увазі корпуси реакторів, які доведеться імпортувати. – Ми хочемо відразу зробити третій і четвертий блоки.

Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницького почалося ще в 1980-х роках, одначе його заморозили.

З моменту відновлення незалежності від СРСР у 1991 році Україна запустила три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.

Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, проте Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької станції, найбільшої АЕС у Європі.

Паралельно з будівництвом радянських блоків Україна планує розпочати підготовчі роботи для розміщення двох сучасних західних блоків АП-1000, також у Хмельницькому.

У грудні НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблока Хмельницької АЕС.

У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.

В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.

У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.