Україна цього року почне будівництво чотирьох нових атомних реакторів

Джерело: Герман Галущенко в інтерв’ю Reuters

Україна розраховує розпочати будівництво чотирьох нових атомних реакторів цього літа чи восени, заявив 25 січня міністр енергетики Герман Галущенко, оскільки країна прагне компенсувати втрачені енергетичні потужності через повномасштабну війну з Росією.

Два блоки, які включають реактори та відповідне обладнання, базуватимуться на обладнанні російського виробництва, яке Україна хоче імпортувати з Болгарії, тоді як інші два використовуватимуть західні технології виробника енергетичного обладнання Westinghouse.

Усі чотири реактори будуть побудовані на Хмельницькій АЕС, додав Галущенко.

Графік є більш агресивним, ніж раніше окреслював Київ, який говорив про початок робіт через деякий час у 2024 році і не уточнював, що всі чотири реактори можуть бути розроблені одночасно.

Думаю, що (розпочнемо будівництво) влітку-восени, – наголосив Галущенко в інтерв’ю. – Нам потрібні корпуси, – додав він, маючи на увазі корпуси реакторів, які доведеться імпортувати. – Ми хочемо відразу зробити третій і четвертий блоки.

Будівництво 3-го і 4-го реакторів Хмельницького почалося ще в 1980-х роках, одначе його заморозили.

З моменту відновлення незалежності від СРСР у 1991 році Україна запустила три нові атомні реактори – по одному на Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській АЕС.

Сьогодні три АЕС на підконтрольній Україні території виробляють понад 55% потреб країни в електроенергії, проте Київ хоче розширити цей сектор, щоб компенсувати втрату Запорізької станції, найбільшої АЕС у Європі.

Паралельно з будівництвом радянських блоків Україна планує розпочати підготовчі роботи для розміщення двох сучасних західних блоків АП-1000, також у Хмельницькому.

У грудні НАЕК “Енергоатом” і Westinghouse підписали угоду про закупівлю обладнання для 5-го енергоблока Хмельницької АЕС.

На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.

З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Президент Аргентини Хав’єр Мілеї став громадянином Італії. Під час візиту до Рима статус йому офіційно надала прем’єр-міністерка Італії Джорджі Мелоні.

Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.