Україна днями відновить експорт електроенергії до Європи
Джерело: НЕК “Укренерго”
З 25 серпня Україна планує відновити експорт електроенергії до Європи, оскільки в енергосистемі утворився профіцит потужностей.
“Відучора в Україні почала спадати спека, і на ранок п’ятниці – суттєво знизилось споживання. Крім того, з планового ремонту вийшов енергоблок однієї з атомних електростанцій. Це зумовлює профіцит потужності в українській енергосистемі у денні години, коли активно працюють сонячні електростанції”, – йдеться у повідомленні НЕК “Укренерго”.
Щоб не було аварій, енергосистема повинна підтримувати баланс – обсяг виробленої енергії має дорівнювати споживаній, кажуть енергетики.
Існують два варіанти розв’язання проблеми профіциту:
– обмеження генерації на сонячних електростанціях в Україні;
– відновлення експорту електроенергії в денний час.
Скорочувати роботу СЕС невигідно, тому з 25 серпня Україна планує поновити експорт електроенергії до країн-сусідів.
“Вже завтра (24 серпня – ред.) буде проведений аукціон на доступ до міждержавних перетинів у напрямку Румунії, Угорщини та Молдови. Це дозволить уникнути обмежень для українських виробників електроенергії”, – зазначено в повідомленні.
Експорт здійснюватиметься лише у період надлишку потужності, коли активно працюють сонячні електростанції. Проте під час пікового споживання, коли потужностей енергосистеми не вистачатиме, експорт з України не здійснюватиметься.
- Сьогодні, 23 серпня, в українську енергосистему достроково повернули з ремонту атомний блок однієї з АЕС, що забезпечить додаткові 1000 МВт потужності. Це дозволить уникнути обмежень енергопостачання для споживачів.
- Уряд додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
Протягом ночі 23 червня російські окупанти атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.
США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.
Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.
За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.