Україна готова підписати угоду зі США про надра вже сьогодні — ЗМІ
Джерело: Bloomberg, Суспільне
За даними ЗМІ, Україна готова підписати зі США угоду про корисні копалини вже сьогодні, 30 квітня.
Проєкт угоди вже завершено, а міністерка економіки України Юлія Свириденко прямує до Вашингтона для підписання угоди.
Переговори щодо угоди, яка дозволить США отримати привілейований доступ до нових інвестиційних проєктів з розробки природних ресурсів України, включаючи алюміній, графіт, нафту і природний газ, тривають з лютого.
За словами джерел Bloomberg, Кабмін України готовий схвалити угоду, яку має ратифікувати парламент.
В рамках угоди США і Україна прагнутимуть створити умови для “збільшення інвестицій в гірничодобувну промисловість, енергетику і пов’язані з ними технології в Україні”.
Вашингтон також визнає наміри Києва, щоб угода не суперечила його планам щодо вступу до Європейського Союзу.
Ще одним проривом стало те, що США погодилися зараховувати до їхнього внеску у фонд лише ту військову допомогу, яку нададуть Україні після підписання угоди, а не всю допомогу з початку повномасштабного вторгнення.
Угода “зміцнює стратегічне партнерство між сторонами для довгострокової реконструкції та модернізації України у відповідь на масштабні руйнування, спричинені повномасштабним вторгненням Росії”, – йдеться в документі.
Дві інші технічні угоди, які визначатимуть, як буде функціонувати спільний фонд, ще потрібно буде остаточно узгодити.
Днями видання Financial Times повідомляло, що Україна та США близькі до підписання рамкової угоди про використання рідкісноземельних металів уже цього тижня. Це стало можливим після того, як Київ отримав важливу поступку від адміністрації Дональда Трампа: доходи від угоди не враховуватимуться як компенсація за минулу військову допомогу.
- 27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
- Президент США Дональд Трамп висловив невдоволення тим, що Україна досі не підписала фінальні документи щодо укладення угоди зі Сполученими Штатами про надра.
- Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
- Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, як просуваються переговори зі США щодо угоди про корисні копалини. За його словами, угоду перевіряють на відповідність українському законодавству, до переговорів залучать юристів.
Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.
Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.
Федеральний суд у Вашингтоні заблокував адміністрації Дональда Трампа використання оновленої імміграційної бази SAVE для перевірки виборчих списків штатів. Правозахисники попереджали, що така система може помилково позбавити права голосу законних виборців.
Верховний суд Іспанії засудив колишнього міністра транспорту Хосе Луїса Абалоса до 24 років ув’язнення у справі про корупцію під час закупівлі масок у пандемію COVID-19. Його колишній помічник Кольдо Гарсія отримав 19 років.
Група податкових експертів і колишніх посадовців IRS заявила в суді, що Міністерство юстиції США незаконно надало Дональду Трампу, його родині та бізнесу захист від податкових перевірок. На їхню думку, така домовленість може порушувати конституційну заборону на отримання президентом додаткової вигоди від держави.