Україна готова постачати продовольство до Сирії після краху режиму Асада
Джерело: Reuters
Україна готова постачати до Сирії своє продовольство на тлі падання режиму Асада та припинення постачання з боку РФ.
Україна вважається світовим виробником та експортером зерна і олійних культур. Тепер, коли Росія припинила постачати свої товари у Сирію, Україна готова замінити її, повідомив міністр сільського господарства Віталій Коваль.
Російські та сирійські джерела раніше писали, що постачання пшениці з РФ до Сирії зупинено через неясність щодо нового уряду країни та затримок платежів.
Сирія закуповувала російські товари у часи правління Асада, але як складатимуться стосунки між Москвою та Дамаском після повалення його режиму невідомо.
“Там, де важко, ми повинні бути там з нашою їжею. Ми відкриті до постачання нашої їжі, і якщо Сирії потрібна їжа – ми там”, – сказав Коваль у коментарі агентству.
Україна експортує пшеницю та кукурудзу країнам Близького Сходу, але не Сирії. Однак після падіння режиму Асада Україна висловила сподівання відновити відносини з Сирією.
- За даними ЗМІ, сирійській повстанці, перед тим, як почати наступ проти режиму Башара Асада, отримали підтримку від української розвідки.
Уночі 4 липня російські окупаційні війська здійснили черговий масований обстріл української столиці. У Києві низка постраждалих та руйнувань.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.