Україна готова розглянути запрошення представників Росії на другий саміт миру
Джерело: голова ОП Андрій Єрмак на пресконференції з главами МЗС України і Угорщини
Україна готова розглянути можливість запрошення представників РФ на другий глобальний саміт миру.
“Ми готові чути всіх. В нас за столом сидять не тільки наші партнери з країн НАТО, ЄС, а й країни з Глобального півдня”, – сказав Єрмак
Водночас глава ОП наголосив, що спершу необхідно створити спільний план і лише тоді думати про перемовини з Росією.
“Я хочу повторити логіку “формули миру”: перша зустріч, перший саміт на рівні лідерів – він без участі Росії. Потім ми відкриваємо можливість проведення по всіх дев’яти пунктах з десяти окремих зустрічей, конференцій, подій на різних рівнях для вироблення плану. І на другому саміті на рівні лідерів, коли план буде готовий, ми готові розглядати питання щодо запрошення представників Росії”, – зауважив він.
Проте, наголосив очільник Офісу президента, Росія повинна мати політичну волю до миру, аби брати участь у саміті.
- 14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання та відновлення війни, а також підтвердження закінчення війни.
59,7% громадян Польщі виступають проти вступу України до Європейського Союзу. Водночас підтримують євроінтеграцію України трохи більше третини опитаних.
У Національному природному парку “Голосіївський” звернулися до відвідувачів із закликом не торкатися невідомих рослин під час перебування на природних територіях.
В Одеській області чоловік з гвинтівки вистрелив у підлітків, внаслідок чого поранення зазнала 15-річна дівчина.
В Кривому Розі знову зросла кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.