Україна готова розглянути запрошення представників Росії на другий саміт миру
Джерело: голова ОП Андрій Єрмак на пресконференції з главами МЗС України і Угорщини
Україна готова розглянути можливість запрошення представників РФ на другий глобальний саміт миру.
“Ми готові чути всіх. В нас за столом сидять не тільки наші партнери з країн НАТО, ЄС, а й країни з Глобального півдня”, – сказав Єрмак
Водночас глава ОП наголосив, що спершу необхідно створити спільний план і лише тоді думати про перемовини з Росією.
“Я хочу повторити логіку “формули миру”: перша зустріч, перший саміт на рівні лідерів – він без участі Росії. Потім ми відкриваємо можливість проведення по всіх дев’яти пунктах з десяти окремих зустрічей, конференцій, подій на різних рівнях для вироблення плану. І на другому саміті на рівні лідерів, коли план буде готовий, ми готові розглядати питання щодо запрошення представників Росії”, – зауважив він.
Проте, наголосив очільник Офісу президента, Росія повинна мати політичну волю до миру, аби брати участь у саміті.
- 14 січня голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що українська делегація в Давосі працює над п’ятьма пунктами української “формули миру”. Під час форуму союзники зокрема обговорили перспективи виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічної безпеки, запобігання та відновлення війни, а також підтвердження закінчення війни.
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий повідомив про звільнення чотирьох українських моряків, яких у квітні затримав Корпус вартових ісламської революції.
Унаслідок російської атаки по Нікополю на Дніпропетровщині, що сталася 23 червня, загинула 52-річна працівниця кіоску Ірина Коняєва.
Тайвань скорочує час реагування на можливий напад Китаю та перевіряє готовність армії до негайного переходу до бойових дій, заявив міністр оборони країни Веллінгтон Ку.
Ексміністра охорони навколишнього природного середовища часів експрезидента Віктора Януковича підозрюють у заволодінні понад 5,6 млн грн державного гранту.
Індія різко збільшила закупівлі російської нафти та вугілля після загострення конфлікту довкола Ірану, котрий вже спричинив перебої у постачанні енергоносіїв і зростання цін на світових ринках.