Україна і Швеція домовились щодо спільного виробництва БМП CV90, – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський в Telegram
На пресконференції з прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном президент України Володимир Зеленський зазначив, що була деталізована домовленість щодо спільного виробництва бойових машин піхоти CV90 в Україні, локалізації виробництва та ремонтів.
“Зробимо все можливе, щоб перша вироблена в Україні CV90 з’явилась якомога швидше.Наші воїни дуже хвалять СV90 та вдячні не лише за те, що завдяки цим машинам хлопці рухаються вперед, а й за те, що CV90 допомагають рятувати життя. Життя – це найцінніше”, – заявив президент.
Зеленський також повідомив, що вже розпочались тестування, спільно з українськими пілотами, винищувачів Gripen.
“Говорили й про іншу сильну шведську машину – літаки “Гріпен”. Це гордість Швеції. І я впевнений, що “гріпени” можуть зробити нашу свободу значно більш захищеною. Тестові випробування “гріпенів” за участю українців – наших пілотів – уже почалися”.
Президент анонсував новий, 13-ий пакет шведської військової допомоги для України, який включатиме боєприпаси для ППО, бойових машин, запасні частини для бронетехніки та обладнання для розмінування.
- Заступниця речника Міноборони США Сабріна Сінгх запевнила, що у США вистачить озброєння як для забезпечення власних потреб, так і для надання військової допомоги Україні, яка протистоїть російській агресії.
- США виділило Україні більше допомоги, ніж іншій країні світу. Загальний обсяг допомоги вже сягнув 66,2 млрд доларів.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.