Україна і США обговорили нагальні кроки для пришвидшення зростання української економіки

Джерело: Мінекономіки

Україна та Сполучені Штати Америки обговорили першочергові кроки для пришвидшення економічного зростання української економіки.

Про це йшлось під час відеозустрічі команди Кабміну на чолі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем зі спеціальною представницею США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко та інших представників уряду.

“Разом вз колегами по Кабміну презентували американським колегам напрацьовані за координації Мінекономіки першочергові кроки для пришвидшення зростання української економіки. Для більш динамічного зростання ВВП наступного року ми маємо створити умови для залучення інвестицій, збільшення можливостей страхування воєнних ризиків, розширення шляхів вітчизняного експорту. Також обговорили створення спільних оборонних підприємств та конкретні проєкти в енергетичній галузі”, – розповіла міністерка економіки.

Відтак додала, що окремо сторони зупинились на обговоренні механізму компенсацій збитків, які спричинила агресія РФ, за рахунок заморожених російських активів. Передбачається, що відповідний механізм буде складатись із трьох складових – компенсаційних реєстрів, куди заноситься все зруйноване або пошкоджене росіянами майно, компенсаційної комісії та безпосередньо компенсаційного фонду.

“Під час зустрічі ми отримали детальний відгук по кожному пункту та визначили подальші дії. Вірю, що наші подальші спільні зусилля дадуть плідні результати”, – наголосила Юлія Свириденко.

Сторони також обговорили можливості посилення захисту українських портів та створенням демілітаризованої зони в Чорному морі заради відновлення морської торгівлі. У разі реалізації цих проєктів, експортні можливості для українського бізнесу збільшаться, що також має пришвидшити зростання української економіки.

Своєю чергою, американські партнери зацікавлені в підтримці економічних пріоритетів України за трьома основними напрямками. По-перше, мовиться про покращення ефективності роботи митниці, збирання податків та збільшенням можливостей для зернового експорту.

По-друге, Україні обіцяють підтримку у розвитку прибуткових секторів економіки, таких як оборона та енергетика, а також розглянути можливості використання заморожених російських активів.

Третій напрямок стосується підтримки приватного сектору економіки та повернення українців додому.

Народний депутат від “Слуги народу” Дмитро Гурін запевняє, що щиро не вбачає ні ризиків, ані проблем у тому, аби роздавати кошти партнерів, котрі ті передали на цільові програми в Україні. Принаймні так він відповів на запитання Букв на платформі X.

Президент України Володимир Зеленський прагне провести президентські вибори після закінчення війни, щоб усі громадяни, включно з військовими та біженцями, могли взяти участь у голосуванні.

У центрі Варшави (Польща) з’явилася інсталяція, де зображено українських військових, підписаних датами народження та загибелі. Утім на цих плакатах є помилки, зокрема одну військову помилково назвали загиблою.

Правоохоронні органи розслідують імовірний розстріл окупантами цивільного автомобіля та вбивство мирних жителів у місті Селидове на Донеччині.

Нещодавно Патронатна служба “Янголи” оголосила про перший в Україні збір на протези зі значною метою…