Україна і США обговорили нагальні кроки для пришвидшення зростання української економіки

Джерело: Мінекономіки

Україна та Сполучені Штати Америки обговорили першочергові кроки для пришвидшення економічного зростання української економіки.

Про це йшлось під час відеозустрічі команди Кабміну на чолі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем зі спеціальною представницею США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко та інших представників уряду.

“Разом вз колегами по Кабміну презентували американським колегам напрацьовані за координації Мінекономіки першочергові кроки для пришвидшення зростання української економіки. Для більш динамічного зростання ВВП наступного року ми маємо створити умови для залучення інвестицій, збільшення можливостей страхування воєнних ризиків, розширення шляхів вітчизняного експорту. Також обговорили створення спільних оборонних підприємств та конкретні проєкти в енергетичній галузі”, – розповіла міністерка економіки.

Відтак додала, що окремо сторони зупинились на обговоренні механізму компенсацій збитків, які спричинила агресія РФ, за рахунок заморожених російських активів. Передбачається, що відповідний механізм буде складатись із трьох складових – компенсаційних реєстрів, куди заноситься все зруйноване або пошкоджене росіянами майно, компенсаційної комісії та безпосередньо компенсаційного фонду.

“Під час зустрічі ми отримали детальний відгук по кожному пункту та визначили подальші дії. Вірю, що наші подальші спільні зусилля дадуть плідні результати”, – наголосила Юлія Свириденко.

Сторони також обговорили можливості посилення захисту українських портів та створенням демілітаризованої зони в Чорному морі заради відновлення морської торгівлі. У разі реалізації цих проєктів, експортні можливості для українського бізнесу збільшаться, що також має пришвидшити зростання української економіки.

Своєю чергою, американські партнери зацікавлені в підтримці економічних пріоритетів України за трьома основними напрямками. По-перше, мовиться про покращення ефективності роботи митниці, збирання податків та збільшенням можливостей для зернового експорту.

По-друге, Україні обіцяють підтримку у розвитку прибуткових секторів економіки, таких як оборона та енергетика, а також розглянути можливості використання заморожених російських активів.

Третій напрямок стосується підтримки приватного сектору економіки та повернення українців додому.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.