Україна й Чехія підпишуть безпекову угоду наступного місяця – прем’єр-міністр Чехії

Джерело: Петр Фіала/X

Україна і Чехія планують укласти безпекову угоду 18 липня, заявив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

“Президент Зеленський і я вчора домовилися, що ми завершимо переговори щодо тексту чесько-української угоди про безпеку до саміту НАТО у Вашингтоні (9-11 липня – ред.). Потім ми підпишемо її на саміті Європейської політичної спільноти у Лондоні 18 липня”, – написав Фіала у соцмережі X.

Це стане уже 21 безпековою угодою, яку підпише Україна.

Нагадаємо, Чехія ініціювала масштабну закупівлю боєприпасів для ЗСУ і долучила до цього низку держав.

  • 23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.
  • Чеська ініціатива щодо прискорення постачань боєприпасів Україні зібрала 1,6 мільярда євро (1,74 мільярда доларів).
  • Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив, що Чехія передала перший тренажер винищувача F-16 в одну із бригад тактичної авіації.
  • Чехія, у межах свої ініціативи щодо закупівлі снарядів для України, вже підписала контракт на придбання перших 180 000 боєприпасів.

 

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.