Чехія передала Україні перший тренажер винищувача F-16 (Відео)

Джерело: Микола Олещук/Telegram

Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук повідомив, що Чехія передала перший тренажер винищувача F-16 в одну із бригад тактичної авіації.

Його основний модуль вже тестують та готують до експлуатації українські спеціалісти.

“Дякую усім, хто допомагає Україні зміцнювати авіаційну компоненту. Звісно, що окрім самих F-16, нам треба створювати потужну навчально-матеріальну базу для нашої молоді. Закликаю наших союзників долучатися до цієї ініціативи”, – зазначив Микола Олещук.

Додамо, 29 квітня речник Повітряних сил Ілля Євлаш повідомив, що Україна готує комплекс заходів для захисту наданих союзниками винищувачів F-16, коли літаки прибудуть на аеродроми.

Мовиться зокрема про розосереджене розташування винищувачів на різних типах злітних смуг. Євлаш пояснив, що з метою введення в оману росіян необхідно застосувати різний набір методів.

Це колосальні кошти, мовиться про підземні сховища, бункери… Наразі розробляють методи щодо розміщення, – додав речник.

Євлаш зауважив, що нині вже є низка практичних напрацювань, аби забезпечити F-16 можливість ефективно виконувати завдання.

Раніше у Business Insider зауважили, що довгоочікуване постачання винищувачів F-16 вже на порозі в Україну. Однак, новітні літаки американського виробництва можуть опинитися на найбільш небезпечному полі бою, протистоячи російським винищувачам та маневруючи від ворожих систем ППО.

Водночас додається, що протягом минулих кількох місяців Україна дедалі більше користується можливостями розвідки для виявлення ворожої ППО, – можливо, пом’якшуючи поле бою для прибуття F-16.

Зокрема нещодавно Сили оборони уразили два літаки раннього попередження та управління А-50. Також зовсім недавно, в середині квітня, Київ застосував ракети великої дальності, щоб знищити численні пускові установки С-400 і радіолокаційні станції на російській базі в окупованому Криму.

І попри те, що у РФ, ймовірно, одна з найнадійніших інтегрованих систем ППО, одначе, F-16 здатний інформувати про ситуацію та передавати картину українським силам.

Окрім цього, Україна вже має у своєму розпорядженні ракети класу “повітря-повітря” AIM-9 Sidewinder і AIM-120. Тож може оснастити свої F-16 боєприпасами для перехоплення російських дронів, крилатих ракет і винищувачів.

Наголошується, що це допоможе доповнити та суттєво посилити українську систему ППО.

Зауважимо, стало відомо, що вже до липня Україна може отримати перші шість винищувачів із приблизно 45 заявлених. За даними NYT, 12 українських пілотів будуть готові до бойових польотів на F-16 влітку 2024 року.

До середини літа 12 українських пілотів будуть готові здійснювати бойові вильоти на винищувачах F-16 після десяти місяців навчання у Данії, Великій Британії та США. Проте до цього часу Україні можуть спорядити лише шість F-16 із близько 45 обіцяних союзниками винищувачів.

Затримки у постачанні пов’язані з тривалим процесом навчання українського льотного складу. Попри те, що у порівнянні зі стандартним навчанням на F-16 підготовка українських льотчиків відбувається “з блискавичною швидкістю”, вона все ж таки рухається не так швидко, як сподівалися Україна спільно з союзниками. Так, для ефективного використання сучасних літаків пілотам довелося спершу освоїти англійську мову та вивчити західні льотні технології.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.