Україна може отримати від Литви пожежні машини, які мали передати Зімбабве
Джерело: BNS
Литва може передати Україні 17 пожежних машин, які раніше призначались для Зімбабве, але були затримані через санкції. Про це розповіла генеральний прокурор Литви Ніда Грюнскене.
Машини були конфісковані в порту Клайпеда минулого року, оскільки їх виробник підпадає під санкції, а також через санкції проти самої Зімбабве. Литва зараз розглядає можливість передачі цих автомобілів Україні.
Генеральний прокурор Зімбабве намагався повернути машини — він навіть приїжджав до Литви цього року. Але рішення про конфіскацію залишається чинним. Литва вже інформувала Зімбабве про це дипломатичними каналами.
Рішення прокурора може бути оскаржене, і Литва очікує, чи скористається Зімбабве правом на апеляцію.
- Наприкінці серпня Уряд Латвії вирішив безоплатно передати 20 конфіскованих автомобілів для Збройних Сил України. Ці транспортні засоби, раніше вилучені у водіїв за водіння в стані алкогольного сп’яніння, будуть спрямовані на використання в різних військових частинах Національної гвардії України та Міністерства оборони України.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.