Україна націоналізувала активи Міноборони РБ та групи компаній РФ
Джерело: Офіс генпрокурора
За матеріалами Офісу генпрокурора націоналізовано активи Міноборони Білорусі та групи компаній Росії. Відтак, в дохід України стягнуто належні їм активи – авіаційні двигуни до літаків АН “Руслан”.

Зображення: Офіс генпрокурора
Підставою для націоналізації майна стали матеріали кримінального провадження за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ст. 110-2 КК України).
За даними слідства, з метою ремонту та продовження терміну експлуатації на державному підприємстві перебували авіаційні двигуни до літаків АН-124-100 “Руслан”, які належали Міністерству оборони РБ та російській групі компаній “Волга-Дніпро”.

Зображення: Офіс генпрокурора
Під час проведення санкціонованих обшуків двигуни вилучено та на них накладено арешт.
У Вищому антикорупційному суді доведено, що російська група компаній “Волга-Дніпро” сприяла завданню істотної шкоди національній безпеці України шляхом фінансування та матеріально-технічного забезпечення військової агресії РФ проти України.
Військово-політичне керівництво держави-агресорки залучало літаки АН “Руслан” до підготовки та проведення повномасштабного вторгнення РФ на територію України. Цими літаками транспортували військову техніку, доставляли військові вантажі і товари подвійного призначення з інших країн на територію РФ.

Зображення: Офіс генпрокурора
- За матеріалами Служби безпеки України Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід України активів, які належать підсанкційному сенатору Ради федерації РФ Сергію Калашникову.
- Арештовано та передано в управління АРМА корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 6 мільйонів гривень.
- Національне агентство України з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА) відкрило доступ до Єдиного державного реєстру активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.