Україна націоналізувала два літаки, що належали найбільшому виробнику російської зброї
Джерело: СБУ та Офіс генпрокурора
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про передачу в дохід України майна підсанкційної російської корпорації “Ростех”.
Мовиться про два пасажирські літаки типу АН148-100Е загальною вартістю 10 млн євро.
До повномасштабного вторгнення РФ повітряні судна були надані в оренду колишньому українському авіаперевізнику для здійснення чартерних рейсів всередині України.
Як встановило розслідування, літаки перебували на балансі офшорної компанії, що входить до структури “Ростеху” через підконтрольне російське АТ “Ільюшн Фінанс Ко”.
За наявними даними, кремлівська корпорація є найбільшим виробником озброєнь для окупаційних угруповань РФ, які воюють проти України.
Слідчі Служби безпеки розслідують злочинні дії керівництва російської компанії та її офшорної комерційної структури за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).
- Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про націоналізацію українських активів підсанкційного олігарха з РФ Едуарда Худайнатова.
- До державного бюджету України надійшли перші 32 мільйони гривень підсанкційного російського олігарха.
- У ПАРЄ закликали передати заморожені активи РФ для відновлення України. Рада Європи має очолити процес “арешту російських державних активів та їх використання для підтримки відновлення України”, мовиться у проєкті резолюції Комітету ПАРЄ з політичних питань.
Президент Росії Володимир Путін на майбутніх переговорах щодо України з Дональдом Трампом має намір вимагати радикального скорочення військової співпраці Києва з НАТО та “назавжди” відмови від планів стати членом блоку, інформують близькі до Кремля джерела.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.