Україна наступного тижня може отримати 2,5 млрд євро від заморожених активів РФ — Боррель

Джерело: Укрінформ

Глави МЗС країн ЄС сьогодні, 24 червня, мають ухвалити остаточне рішення щодо використання прибутків від заморожених російських активів. Доходи отримані від них можуть направити для військової підтримки України.

Під час обговорення мають порушити питання застосування правових процедур для уникнення блокування такого рішення з боку однієї з країн-членів ЄС.

Для цього міністри зібралися у Люксембурзі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель

“Як ви знаєте, ми все ще маємо шість правових рішень (в рамках військової допомоги Україні через Європейський фонд миру – ред.), які не можуть бути імплементовані, тому що  одна з країн-членів відмовляється від них.  Ми маємо уникнути такої ситуації навколо (використання) надходжень від російських активів. Ми маємо таке  рішення, і представимо його сьогодні… Перший транш цих грошей піде (буде сплачений – ред.) наступного тижня, у липні, другий буде здійснений дещо пізніше.  Вони не мають бути зупинені. Вони мають бути використані, і ми маємо  правові процедури, щоб уникнути блокування будь-якого роду”, – сказав Боррель.

За його словами, йдеться про перший транш в сумі у 2,5 мільярда євро, який може надійти вже минулого тижня.

“Україна  потребує більше допомоги, і вона потребує її  зараз, до літа (до літніх канікул – ред.) Я думаю, що міністри підтримають пропозиції з метою  збільшення цієї допомоги з використанням доходів від російських активів. Я не маю цих грошей у власній кишені,  але це рішення має бути прийнято негайно”, – додав Боррель.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.