Україна обіцяє використовувати касетні бомби лише для деокупації – Резніков

Джерело: Reuters

 Міністр оборони України Олексій Резніков привітав рішення США відправити касетні бомби до Києва, заявивши, що це допоможе деокупувати територію України, але пообіцяв, що боєприпаси не будуть використовуватися в Росії.

У п’ятницю США оголосили, що постачатимуть Україні широко заборонені касетні боєприпаси для контрнаступу проти російських окупаційних військ.

Резніков зазначив, що боєприпаси допоможуть врятувати життя українських військових, додавши, що Україна буде вести суворий облік їх використання та обмінюватися інформацією зі своїми партнерами.

“Наша позиція проста – ми повинні звільнити наші тимчасово окуповані території і зберегти життя наших людей”, – написав Резніков у Twitter. “Україна використовуватиме ці боєприпаси лише для деокупації наших міжнародно визнаних територій. Ці боєприпаси не будуть використовуватися на офіційно визнаній території Росії”.

Касетні боєприпаси заборонені понад 100 країнами. Зазвичай вони випускають велику кількість менших бомб, які можуть вбивати без розбору на великій території. Ті, які не вибухають, становлять небезпеку десятиліттями.

Російський військовий Ніколай Карташев, котрий потрапив у полон під Кремінною і нині вже зізнався у воєнних злочинах у Бучі, відкрито заявив про своє бажання повернутися на фронт, щоб “мститися” українцям.

Швеція оголосила про надання найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги Україні, загальна вартість котрого становитиме 1,6 млрд доларів. Як повідомив міністр оборони країни Пол Йонсон, у новий пакет увійдуть кошти для посилення протиповітряної оборони, артилерії, супутникового зв’язку та морського потенціалу України.

Шевченківський суд Києва засудив громадянку Росії Ольгу Биковську до п’яти років ув’язнення за заклики до сексуального насильства над українками під час повномасштабного вторгнення РФ.

80-річна Валентина Петрівна зі Слов’янська передала своїх улюбленців – двох кішок і кота – волонтерам UAnimals, котрі евакуювали тварин із зони бойових дій. Разом із пухнастими вихованцями вона залишила детальну записку про кожного: вік, стан здоров’я, щеплення та особливі звички.

Китайські добровольці беруть участь у захисті України, хоча їх значно менше, ніж тих, хто воює на боці Росії. Журналістка Чай Цзін у своєму матеріалі поспілкувалася з громадянами Китаю, котрі воюють по різні боки фронту.