Україна очолила список наймілітаризованіших країн світу
Джерело: Боннський міжнародний центр конверсії (BICC)
Україна очолила список Глобального індексу мілітаризації (GMI) за 2023 рік, обігнавши Ізраїль, який лідирував з 2007 року.
Загалом перша десятка списку наймілітаризованіших країн виглядає так:
- Україна
- Ізраїль
- Вірменія
- Катар
- Бахрейн
- Саудівська Аравія
- Греція
- Сінгапур
- Азербайджан
- Росія
Оцінюючи рівень мілітаризації, експерти порівнювали співвідношення військового апарату та громадянського суспільства у 149 країнах світу.
Зокрема оцінювався рівень військових видатків, кількість військовослужбовців, кількість важкого озброєння у співвідношенні з розміром ВВП та іншими показниками.
В індексі GMI враховувалися найсвіжіші наявні дані, більшість з яких – за минулий 2022 рік. Відтак, дані про військову операцію Ізраїлю проти терористичного угруповання ХАМАС, яка почалася після 7 жовтня 2023 року, у дослідженні не враховано.
- Український фонд стартапів увійшов до європейської мережі провідних національних інноваційних агентств TAFTI.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.