Україна отримала від ЄС €118 млрд допомоги від початку повномасштабної війни
Джерело: Укрінформ
З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
“Станом на сьогодні загальна допомога від ЄС та його країн членів для України дорівнює близько 118 мільярдам євро. Це включає майже 40 мільярдів євро, мобілізовані через фонд ЄС з підтримки України, макрофінансову допомогу, інструменти для зменшення ризиків для мобілізації приватних інвестицій та для технічної допомоги. 25,2 мільярда євро макрофінансової допомоги допомогли українській державі у функціонуванні та дозволили проводити реформи”, – зазначив Домбровскіс.
Він також вказав, що з 17 мільярдів євро допомоги від країн ЄС для українців, які рятуються від війни, 12,2 мільярда євро надано у вигляді грантів, кредитів і гарантій Україні.
Окрім цього, Україна отримала допомогу від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР. ЄС також забезпечив економічну підтримку України через доступ до Єдиного ринку та “коридори солідарності” для експорту.
Домбровскіс сподівається на підтримку Європарламенту для продовження цієї допомоги.
“Є очевидним: ЄС продовжуватиме надавати підтримку для України та її народу так довго, як це буде необхідно, і так швидко та ефективно, як це можливо, оскільки це має екзистенційне значення також для нашого європейського майбутнього”, – додав він.
- Німеччина надасть додаткові 100 мільйонів євро допомоги Україні цієї зими.
- Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого складає близько 118 мільйонів євро. Це стане вже 25-м пакетом оборонної підтримки від Фінляндії.
- 11 вересня МЗС Великої Британії оголосило про виділення більш як 242 млн фунтів стерлінгів на підтримку України, а також про розгортання 484 млн доларів фінансової допомоги та постачання військового обладнання.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
У зарубіжних дослідженнях сонний параліч (sleep paralysis) – стан, коли свідомість прокинулась, а тіло досі “спить” – називають швидкоплинним, але важким епізодом, іноді супроводжуваним тиском на грудну клітину, страхом і галюцинаціями. Хоч стан не небезпечний, він може застати зненацька і налякати.
Роман Грибов – черкащанин і морпіх, який став відомим на весь світ завдяки фразі “рускій воєнний корабль, іді на…” – повідомив про своє звільнення з лав Військово-морських сил Збройних сил України.
Станом на 1 липня 2025 року російська армія втратила на війні проти України понад 1 мільйон військових. За даними Генерального штабу Збройних сил України, загальні бойові втрати особового складу противника з 24 лютого 2022 року орієнтовно склали 1 020 980 осіб. За минулу добу ліквідовано ще 970 окупантів.
Перший день липня в Україні зустріне хмарами з проясненнями і приємною прохолодою. Опадів майже не буде – трохи дощу можливе лише на північному сході країни, і то місцями та ненадовго.
19-річний українець Олег шукав підробіток у Telegram, а ледь не став живою бомбою. Йому запропонували 1000 доларів за те, щоб обмалювати фарбою стіну біля рівненської поліції. На місці замість фарби він знайшов рюкзак із саморобним вибуховим пристроєм – грубою бомбою, до якої був прикріплений мобільний телефон. Усе вказувало на те, що її мали підірвати дистанційно.