Україна отримала від ЄС €118 млрд допомоги від початку повномасштабної війни
Джерело: Укрінформ
З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
“Станом на сьогодні загальна допомога від ЄС та його країн членів для України дорівнює близько 118 мільярдам євро. Це включає майже 40 мільярдів євро, мобілізовані через фонд ЄС з підтримки України, макрофінансову допомогу, інструменти для зменшення ризиків для мобілізації приватних інвестицій та для технічної допомоги. 25,2 мільярда євро макрофінансової допомоги допомогли українській державі у функціонуванні та дозволили проводити реформи”, – зазначив Домбровскіс.
Він також вказав, що з 17 мільярдів євро допомоги від країн ЄС для українців, які рятуються від війни, 12,2 мільярда євро надано у вигляді грантів, кредитів і гарантій Україні.
Окрім цього, Україна отримала допомогу від Європейського інвестиційного банку та ЄБРР. ЄС також забезпечив економічну підтримку України через доступ до Єдиного ринку та “коридори солідарності” для експорту.
Домбровскіс сподівається на підтримку Європарламенту для продовження цієї допомоги.
“Є очевидним: ЄС продовжуватиме надавати підтримку для України та її народу так довго, як це буде необхідно, і так швидко та ефективно, як це можливо, оскільки це має екзистенційне значення також для нашого європейського майбутнього”, – додав він.
- Німеччина надасть додаткові 100 мільйонів євро допомоги Україні цієї зими.
- Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого складає близько 118 мільйонів євро. Це стане вже 25-м пакетом оборонної підтримки від Фінляндії.
- 11 вересня МЗС Великої Британії оголосило про виділення більш як 242 млн фунтів стерлінгів на підтримку України, а також про розгортання 484 млн доларів фінансової допомоги та постачання військового обладнання.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.