Україна підписала Рамкову конвенцію про ШІ та права людини

Джерело: Мінцифри

15 травня Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права — перший у світі міжнародний договір, котрий визначає принципи етичного впровадження та регулювання ШІ.

Штучний інтелект уже став частиною нашого життя — скоро він з’явиться в Дії та Мрії. Але перш ніж упроваджувати такі інновації, важливо чітко визначити правила гри. Україна підписала Рамкову конвенцію Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Це перший міжнародний договір у сфері ШІ, — мовиться у повідомленні.
У Страсбурзі відповідний документ підписали заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берґе.

Конвенція містить принципи, яких має дотримуватися держава при формуванні законодавства та використанні ШІ-продуктів у публічному секторі. Серед них:

  • повага до людської гідності й автономії;
  • прозорість та нагляд;
  • недискримінація;
  • захист приватності;
  • надійність;
  • безпека інновацій.

У відомстві акцентували, що підписання конвенції — важливий крок для розвитку ШІ в цифровій державі, позаяк Україна не просто приєднується до технологічного майбутнього — натомість формує його за світовими стандартами разом з лідерами сфери.

Конвенцію вже підписали 15 урядів — Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія та члени Ради Європи.

  • Об’єднані Арабські Емірати планують використовувати штучний інтелект для написання нового законодавства та перегляду і внесення змін до законів.
  • Netflix тестує нову пошукову систему на основі штучного інтелекту, який допомагатиме підписникам шукати серіали та фільми за низкою критерій.
  • Європейський союз планує залучити €200 мільярдів приватних і державних інвестицій у розвиток штучного інтелекту. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час Глобального саміту зі штучного інтелекту в Парижі.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.