Україна підписала Рамкову конвенцію про ШІ та права людини

Джерело: Мінцифри

15 травня Україна приєдналася до Рамкової конвенції Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права — перший у світі міжнародний договір, котрий визначає принципи етичного впровадження та регулювання ШІ.

Штучний інтелект уже став частиною нашого життя — скоро він з’явиться в Дії та Мрії. Але перш ніж упроваджувати такі інновації, важливо чітко визначити правила гри. Україна підписала Рамкову конвенцію Ради Європи про штучний інтелект, права людини, демократію та верховенство права. Це перший міжнародний договір у сфері ШІ, — мовиться у повідомленні.
У Страсбурзі відповідний документ підписали заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков та заступник генерального секретаря Ради Європи Бйорн Берґе.

Конвенція містить принципи, яких має дотримуватися держава при формуванні законодавства та використанні ШІ-продуктів у публічному секторі. Серед них:

  • повага до людської гідності й автономії;
  • прозорість та нагляд;
  • недискримінація;
  • захист приватності;
  • надійність;
  • безпека інновацій.

У відомстві акцентували, що підписання конвенції — важливий крок для розвитку ШІ в цифровій державі, позаяк Україна не просто приєднується до технологічного майбутнього — натомість формує його за світовими стандартами разом з лідерами сфери.

Конвенцію вже підписали 15 урядів — Велика Британія, США, Канада, ЄС, Ізраїль, Японія та члени Ради Європи.

  • Об’єднані Арабські Емірати планують використовувати штучний інтелект для написання нового законодавства та перегляду і внесення змін до законів.
  • Netflix тестує нову пошукову систему на основі штучного інтелекту, який допомагатиме підписникам шукати серіали та фільми за низкою критерій.
  • Європейський союз планує залучити €200 мільярдів приватних і державних інвестицій у розвиток штучного інтелекту. Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час Глобального саміту зі штучного інтелекту в Парижі.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Статую бодхісатви Авалокітешвари (уособлює втілення милосердя всіх будд), яку викрали в жовтні 2012 року й вивезли до Південної Кореї, повернули до японського храму.

15 травня у Києві 33-річна жінка в неадекватному стані розкидала квіти та пошкодила фотокартки загиблих захисників України, встановлені на Алеї Героїв.

Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.