Україна підписала з Латвією протокол до угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб

Джерело: Державна міграційна служба України

28 листопада під час візиту делегації Прикордонної охорони Латвії до Києва відбулося підписання Імплементаційного протоколу між Кабінетом міністрів України та урядом Латвійської Республіки до угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб.

Підписанням цього міжнародного договору Державна міграційна служба, як центральний компетентний орган України у сфері міграції, успішно завершує розпочатий у 2016 році переговорний процес із Латвійською Республікою, що посилить ефективне міжнародне співробітництво у сфері реадмісії осіб.

Разом з тим, реалізація протоколу сприятиме формуванню позитивного іміджу України перед ЄС, оскільки підкреслить розвиток партнерських відносин між Україною та Латвійською Республікою, а також покращить на основі взаємності швидкі й ефективні процедури ідентифікації й безпечного та організованого повернення осіб, які не дотримуються правил в’їзду, виїзду та перебування на території України або Латвії.

Крім того, у межах зустрічі голова Державної прикордонної охорони Латвійської Республіки Гунтіс Пуятс та голова ДМС Наталія Науменко обговорили питання, що становлять взаємний інтерес двох країн, зокрема пов’язані з перебуванням українських громадян у Латвії та можливі напрями міжвідомчої співпраці.

У підсумку учасники зустрічі підтримали взаємну зацікавленість в поглибленні двосторонньої взаємодії для подолання усіх викликів, спричинених війною в Україні, у сфері безпеки, міграції тощо.

У Харкові попрощалися з балетмейстеркою Харківського академічного театру музичної комедії Марією Холодною, яку 17 лютого жорстоко вбив її чоловік, з яким вона планувала розлучитися.

Глава МВС Польщі Марчін Кервінскі прокоментував інцидент з висипанням українського зерна з вагонів, назвавши такі дії неприйнятними.

Співзасновник компанії штучного інтелекту OpenAI Андрій Карпати оголосив про своє рішення залишити компанію.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Державна дума РФ планує розглянути звернення депутатів невизнаного Придністров’я про “захист” від Молдови, коли воно надійде до російського парламенту.