Латвія передасть Україні 12 модульних будинків

Джерело: LSM

Латвія планує спорядити в Україну 12 модульних будинків до кінця цього року, два з них відправлять цього тижня.

У Чернігові будинки дістануться сім’ям, які втратили своє житло внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Як розповідають на підприємстві CMB Housing Factory, яке виробляє модульні будинки, зараз майже всі сили спрямовані саме на проєкт для України – 12 будинків, кожен площею 55 квадратних метрів.

Зображення: LSM

Кожен будинок містить у собі кухню, санвузол і спальні кімнати. Крім того, є встановлений теплонасос “повітря-повітря”, який взимку може працювати як опалення, а влітку як кондиціонер. Також є ще рекуперація – система обміну повітря.

З першим модульним будинком до Чернігова поїде і команда підприємства, щоб зібрати будинок на місці та навчити збирати українських колег.

Зображення: LSM

За словами посла України у Латвії Анатолія Куцевола, визначати, кому саме дістануться будинки, буде міська адміністрація Чернігова. Насамперед, найімовірніше, це будуть сім’ї з дітьми, які найбільше цього потребують.

Вартість проєкту – 978 тисяч євро. Гроші виділено з держбюджету. Також передбачено кошти і на реконструкцію зруйнованих в українському місті будівель та об’єктів соціальної інфраструктури.

Зображення: LSM

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.