Україна подала запит на приєднання до Транстихоокеанського партнерства

Джерело: Reuters

Україна подала офіційний запит на приєднання до Всеосяжної та прогресивної угоди про Транстихоокеанське партнерство (CPTPP).

Зазначається, що Нова Зеландія, яка виконує функції юридичного депозитарію партнерства, отримала офіційний запит від України щодо приєднання.

За словами представника МЗС Нової Зеландії, наступні кроки у процесі подання заявок визначатимуться всіма членами CPTPP, які повинні зустрітися у новозеландському місті Окленд 16 липня.

Своєю чергою, міністр економіки Японії Шигеюкі Гото на черговій пресконференції заявив, що Токіо, як член CPTPP, “має ретельно оцінити, чи повністю Україна відповідає високому рівню угоди” з погляду доступу до ринку та правил.

ДОВІДКОВО. CPTPP включає Австралію, Бруней, Канаду, Чилі, Японію, Малайзію, Мексику, Нову Зеландію, Перу, Сінгапур, В’єтнам. Нещодавно до угоди про Транстихоокеанське партнерство приєдналася і Велика Британія. Китай, Тайвань, Еквадор, Коста-Ріка та Уругвай також мають заявки на приєднання.

Країни Транстихоокеанського партнерства переважно експортують електроніку, машини, автомобілі та мінеральне паливо.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.

На COP28 країни G7+ та Україна започаткували Партнерство з чистої енергетики для підтримки сталого відновлення та реконструкції України.