Україна повернула додому 95 полонених
Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
Сьогодні, 17 липня, на батьківщину повернулися 95 наших громадян. Це військові Збройних Сил України, Національної гвардії та прикордонники.
Повернені воїни після прибуття зможуть поїсти, отримають чистий одяг, пройдуть медичний огляд та отримають необхідне лікування та реабілітацію.
Посередником в обмінному процесі стали ОАЕ, повідомив Володимир Зеленський.
“Вдячний нашій команді, яка займається обмінами, та Об’єднаним Арабським Еміратам – за посередництво в цьому звільненні. Хоч би як складно це було, шукаємо кожного, хто може бути в полоні. Маємо повернути всіх” – написав Президент України.
У Координаційному штабі поводження з військовополоненими зазначили, що вдалося звільнити 49 воїнів ЗСУ, включаючи учасника “повітряного мосту”, який добровільно приєднався до екіпажу гелікоптера, що летів до “Азовсталі”, а також двох військових Повітряних сил.
Повідомили також про повернення 21 нацгвардійця, 10 військових моряків, сімох військових Сил територіальної оборони, п’ятьох прикордонників, двох із Державної спеціальної служби транспорту та одного оборонця з добровольчого формування територіальної громади.
Серед звільнених також є 23 особи, які захищали Маріуполь, з них тринадцять – оборонці “Азовсталі”.
Від початку повномасштабного вторгнення вдалося повернути 3405 українських громадян додому.
Зауважимо, що наприкінці травня у РФ заявили, що тимчасово припиняють процес обміну полоненими з Україною. Водночас вже через місяць відбувся обмін, у межах якого до України повернули близько сотні полонених.
- Глава ГУР МОУ Кирило Буданов прокоментував обмін військовополоненими та пояснив, чому Росія не хоче повертати бійців “Азова”.
Російським громадянам суттєво ускладнили отримання візи на Кіпр через посилення вимог, запроваджених владою республіки.
Президент США Джо Байден схвалив ще один пакет військової допомоги для України, 12 грудня повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Україна та Велика Британія провели четвертий раунд переговорів щодо укладення двосторонньої угоди про перехід до сильнішого та глибшого партнерства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 12 грудня. З початку доби на цей час зафіксовано 190 бойових зіткнень.
12 грудня генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив очолюваний США трансатлантичний альянс, що він не готовий до загроз з боку Росії у найближчі роки, і закликав змінити мислення на воєнний час — з більшими витратами на оборону.