Україна повернула з окупації ще 10 дітей – уповноважений з прав людини

Джерело: Дмитро Лубінець / Telegram

Росіяни змушували дітей “навчатись” за їхніми правилами, тож батьки вирішили виїхати з власних домівок.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з російської окупації повернулися 10 дітей. Вони мешкали на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

Зараз діти перебувають на підконтрольній Україні території. Батьки розповіли, що без російського паспорта на окупованих територіях було неможливо нічого зробити, навіть медичну допомогу не надавали. Крім цього, росіяни проводили безпідставні обшуки в будинках на очах у дітей. Одна з сімей взагалі була змушена жити у будинку, пошкодженому російським снарядом, повідомив омбудсман.

Окупаційна адміністрація змушувала дітей відвідувати школу та щопонеділка співати гімн РФ. Росіяни погрожували забрати дітей за спроби отримати онлайн українську освіту, через що батьки вирішили виїхати з окупованих територій, написав Лубінець.

В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.

Україна має намір підписати три нові угоди щодо гарантій безпеки. Вже ведеться робота над двома з них. 

Прем’єр-міністр Ірландії Саймон Гарріс заявив про свій намір здійснити візит до України найближчими тижнями.

В Україні триває 872-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 559 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків Інституту вивчення війни, Іран і Росія продовжують демонструвати бажання поглиблювати двосторонні відносини та співпрацю.