Україна повернула з окупації ще 10 дітей – уповноважений з прав людини

Джерело: Дмитро Лубінець / Telegram
Росіяни змушували дітей “навчатись” за їхніми правилами, тож батьки вирішили виїхати з власних домівок.
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що з російської окупації повернулися 10 дітей. Вони мешкали на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Донецької та Херсонської областей.
Зараз діти перебувають на підконтрольній Україні території. Батьки розповіли, що без російського паспорта на окупованих територіях було неможливо нічого зробити, навіть медичну допомогу не надавали. Крім цього, росіяни проводили безпідставні обшуки в будинках на очах у дітей. Одна з сімей взагалі була змушена жити у будинку, пошкодженому російським снарядом, повідомив омбудсман.
Окупаційна адміністрація змушувала дітей відвідувати школу та щопонеділка співати гімн РФ. Росіяни погрожували забрати дітей за спроби отримати онлайн українську освіту, через що батьки вирішили виїхати з окупованих територій, написав Лубінець.
- Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією не відбувалося.
- Також Дмитро Лубінець заявив, що російські діячі намагаються використовувати родичів українських військовополонених для розпалювання внутрішнього невдоволення в Україні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.