Україна повернула з полону воїнів ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
26 червня відбувся черговий етап обміну військовополоненими. Україні вдалося повернути армійців Збройних сил, Національної гвардії та Державної прикордонної служби.
Більшість оборонців перебувала у ворожому полоні ще з 2022 року.
Продовжуємо обміни, іще один етап. Сьогодні повертаються воїни Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби. Більшість із них були в полоні з 22-го року. Робимо все, щоб знайти кожного, перевірити інформацію щодо кожного прізвища. Маємо повернути всіх наших додому. Дякую кожному, хто допомагає нам у цьому, – наголосив Зеленський.
З міркувань безпеки операції точну кількість звільнених осіб оголосять після завершення процесу обміну.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що серед звільнених – військовослужбовці ТрО, мотопіхотних бригад, морської піхоти та десантно-штурмових військ.
Є оборонці Маріуполя та ті, хто потрапив у полон у 2022 році. Деякі Захисники перебували у статусі пошуку і не були підтверджені країною-агресором. Серед повернутих є також офіцери, – додав омбудсман.
Найстаршому звільненому – 62 роки, наймолодшому – 24 роки.
- 9 червня перша група військовополонених, серед яких — поранені, важкопоранені та військові до 25 років, повернулася до України.
- 10 червня Україна та Росія продовжили обмін полоненими, про який домовилися під час другого раунду переговорів у Стамбулі 2 червня.
- В четвер, 12 червня, відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі. З російської неволі визволили групу важкопоранених і тяжкохворих захисників.
- В суботу, 14 червня, відбувся четвертий етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
- 19 червня відбувся ще один етап великого обміну полоненими згідно з домовленостями у Стамбулі.
- 20 червня з російського полону звільнили групу українських захисників згідно з домовленостями у Стамбулі.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.








