Україна скликає термінове засідання Радбезу ООН та Постійної ради ОБСЄ

Джерело: пресслужба МЗС
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що засідання ініційоване, щоб привернути увагу до російських злочинів.
Внаслідок балістичного удару Росії по Кривому Рогу минулого тижня загинуло дев’ятеро дітей — найбільша кількість українських дітей, загиблих в результаті однієї атаки з 2022 року. Росія завдала удару по дитячих майданчиках у звичайному житловому районі. З касетною боєголовкою, щоб максимізувати втрати… Рішуча міжнародна реакція на російські звірства має вирішальне значення. Такий терор ніколи не повинен стати нормою. Ми закликаємо як до рішучого засудження, так і до рішучих дій. Росія повинна припинити терор проти українських дітей і цивільних, відповісти на пропозицію США про повне припинення вогню, яку Україна прийняла, і закінчити війну, – наголосив Сибіга.
Обидва засідання відбудуться 8 квітня і, як додав міністр, сприятимуть просуванню мирних зусиль та притягненню винних до відповідальності.
Як відомо, ввечері 4 квітня війська РФ завдали удару балістичною ракетою по Кривому Рогу, поціливши по житловому кварталу, внаслідок чого загинуло 18 осіб – з яких дев’ять дітей – та 61 людина зазнала поранень.
Внаслідок удару загинули 20 осіб.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг.
Команда Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні відвідала місце удару в суботу, задокументувала руйнування та встановила імена й особи загиблих дітей. Це — найсмертоносніший окремий удар по дітях, підтверджений УВКПЛ від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
- Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
- За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
- Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
- За час своєї роботи Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні надіслала Росії 31 звернення. Однак у Москві або зовсім не реагували на них, або ж відмовлялися визнавати Комісію.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.