Україна скликає термінове засідання Радбезу ООН та Постійної ради ОБСЄ

Джерело: пресслужба МЗС
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Глава МЗС Андрій Сибіга наголосив, що засідання ініційоване, щоб привернути увагу до російських злочинів.
Внаслідок балістичного удару Росії по Кривому Рогу минулого тижня загинуло дев’ятеро дітей — найбільша кількість українських дітей, загиблих в результаті однієї атаки з 2022 року. Росія завдала удару по дитячих майданчиках у звичайному житловому районі. З касетною боєголовкою, щоб максимізувати втрати… Рішуча міжнародна реакція на російські звірства має вирішальне значення. Такий терор ніколи не повинен стати нормою. Ми закликаємо як до рішучого засудження, так і до рішучих дій. Росія повинна припинити терор проти українських дітей і цивільних, відповісти на пропозицію США про повне припинення вогню, яку Україна прийняла, і закінчити війну, – наголосив Сибіга.
Обидва засідання відбудуться 8 квітня і, як додав міністр, сприятимуть просуванню мирних зусиль та притягненню винних до відповідальності.
Як відомо, ввечері 4 квітня війська РФ завдали удару балістичною ракетою по Кривому Рогу, поціливши по житловому кварталу, внаслідок чого загинуло 18 осіб – з яких дев’ять дітей – та 61 людина зазнала поранень.
Внаслідок удару загинули 20 осіб.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг.
Команда Управління Верховного комісара ООН з прав людини в Україні відвідала місце удару в суботу, задокументувала руйнування та встановила імена й особи загиблих дітей. Це — найсмертоносніший окремий удар по дітях, підтверджений УВКПЛ від початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.
- Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
- За оцінками аналітиків, темпи російського просування в Україні стабільно знижуються. За березень 2025 року російські підрозділи просунулися на 143 квадратних кілометри, що є найнижчим показником за останні п’ять місяців.
- Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.
- За час своєї роботи Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні надіслала Росії 31 звернення. Однак у Москві або зовсім не реагували на них, або ж відмовлялися визнавати Комісію.
Країни НАТО обговорюють нову ціль оборонних витрат — 5% валового внутрішнього продукту до 2032 року. Як повідомляють дипломатичні джерела, ініціативу мають розглянути міністри закордонних справ країн Альянсу на зустрічі 14–15 травня. Кінцевою метою є узгодження нових стандартів до саміту в Гаазі у червні.
Президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва під час своєї зупинки у Москві 14 травня після візиту до Китаю не зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним, як анонсував раніше.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Відповідне рішення ухвалили 14 травня на засіданні у Люксембурзі.
Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.
Спанієль Чарлі, який став талісманом і вірним другом для нацгвардійців на передовій, загинув.