Україна спільно з ЄС підписали угоду у сфері кібербезпеки

Джерело: пресслужба РНБО

Національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО та Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України уклали Угоду про співпрацю з Агентством Європейського Союзу із мережевої та інформаційної безпеки, спрямовану на розбудову спроможностей, обмін найкращими практиками та підвищення рівня обізнаності у цій сфері.

Зазначається, що кіберпростір став повноцінною складовою війни, яку Росія розпочала проти України. Ця війна також дала всьому світу чітке розуміння того, що цивілізований світ тільки разом може протистояти агресії в кіберпросторі.

Угода про співпрацю закріплює результати обговорень, розпочатих минулого року у Варшаві під час Діалогу Україна-ЄС з питань кібербезпеки, а також стане ключовим питанням на наступному діалозі.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель пояснив, що маніпуляції з інформацією та кібератаки є ключовим елементом російської агресії проти України.

Добре відома військова тактика експлуатується Росією в нових великих масштабах, спрямована не лише проти України, але й проти Європейського Союзу. Це робить Угоду про посилення співпраці у сфері кібербезпеки ще важливішою. Ця Угода є ще одним важливим компонентом нашої загальної підтримки, спрямованої на допомогу Україні в захисті від Росії, і нашої довгострокової відданості безпеці України.

Угода є широкою за своїм характером і включає як короткострокові структуровані заходи співпраці, так і відкриває шлях до довгострокового узгодження політики кібербезпеки та підходів до її реалізації.  Співпраця буде здійснюватися в таких сферах:

  • Підвищення обізнаності та розбудова потенціалу з метою посилення кіберстійкості: в тому числі шляхом забезпечення участі представників третіх країн у конкретних навчаннях або тренінгах з кібербезпеки на рівні ЄС, можливого відрядження, а також обміну та просування засобів і програм з підвищення обізнаності в галузі кібербезпеки.
  • Обмін найкращими практиками для забезпечення гармонізації законодавства та імплементації; в тому числі щодо імплементації ключового кіберзаконодавства, такого як NIS2, та в таких секторах, як телекомунікації та енергетика.
  • Обмін знаннями та інформацією для підвищення загальної обізнаності про ситуації: включаючи більш систематичний обмін досвідом та інформацією щодо ландшафту загроз кібербезпеки для підвищення загальної обізнаності про ситуації серед зацікавлених сторін і спільнот.

Секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що для нашої країни це “історичний момент”, а також важливий крок на шляху вступу України до Європейського Союзу.

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів оскаржуватиме рішення ВАКС стосовно заборони реалізації майна підозрюваного у держзраді ексдепутата Віктора Медведчука. Про це мовиться в офіційній заяві агентства.

Внаслідок удару по командному пункту 810 окремої бригади морської піхоти ЗС РФ у Льгові Курської області загинуло 18 російських військових.

На Закарпатті затримано переправників, які намагалися провезти двох ухилянтів через кордон під виглядом учасників траурного кортежу, що супроводжував тіло загиблого воїна.

Війна загострила в Україну проблему антибіотикорезистентності — стійкості мікроорганізмів до антибіотиків, які мали б їх знищити. 

Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.