Україна спростувала уявлення про необхідність домінування в повітрі – Business Insider

Джерело: Business Insider

На думку журналістів, США слід переглянути стратегію ведення війни, врахувавши події на російсько-українському фронті.

За їхніми словами, Україна довела, що навіть велика перевага в повітрі, якою володіла Москва напередодні повномасштабного вторгнення, може бути нівельована за рахунок якісної системи ППО. Тож у випадку прямої війни США з Росією чи Китаєм, Вашингтону не варто розраховувати на домінування в повітрі, як це відбувалося в попередніх війнах.

“Сторона, яка має перевагу в повітрі, не обов’язково має робити це постійно. Потрібно синхронізувати цю можливість відповідно до конкретної мети, маючи перевагу в повітрі на окремих ділянках протягом певного часу. Але важливо об’єднати це домінування із загальною схемою маневру, інакше це буде просто перевага в повітрі для розваги”, – пояснив віцеочільник штабу ВПС США Девід Олвін.

Як зауважили у виданні, ці слова Олвін сказав на тлі повітряних операцій США на Близькому Сході.

“Пентагон зміг провести ці ударні операції без перерв і втручань. Це може змінитися у випадку потенційної війни між США та іншою великою державою, такою як Китай. Якщо в західній частині Тихого океану спалахне конфлікт, про що попереджають експерти та офіційні особи, домінування в повітрі може не бути довгостроковою можливістю для жодної зі сторін”, – йдеться в матеріалі.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.