Україна спростила ліцензування експорту соняшника до Болгарії

Джерело: Мінекономіки

Кабінет міністрів України спростив умови експорту насіння соняшнику до Республіки Болгарія – було встановлено автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 2 лютого 2024 року.

Заступник міністерки економіки України – Торговий представник України Тарас Качка зазначив, що уряд проводить постійні консультації з країнами ЄС, з якими було введено ліцензування експорту деяких видів української сільгосппродукції.

А також додав, що нещодавно Республіка Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту одного із цих сільськогосподарських товарів, а саме насіння соняшнику. За його словами, відтепер отримання ліцензій на експорт соняшника до Болгарії не вимагатиме погодження Мінагрополітики та, відповідно, окремих консультацій з цією країною.

“Це має спростити експорт відповідної української продукції. Ми будемо і надалі продовжувати спільний діалог з ЄС щодо повного врегулювання питань експорту вітчизняної агропродукції на територію сусідніх країн”, – зазначив Тарас Качка.

Додамо, що раніше з метою розблокування українського експорту агропродукції через сусідні країни ЄС уряд запровадив здійснення верифікації та погодження експорту окремих сільськогосподарських товарів до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща.

Зокрема, було запроваджено режим ліцензування експорту таких товарів, як пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник до зазначених п’яти країн ЄС.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 4 листопада. З початку доби відбулося 226 бойових зіткнень, третина з яких — на Курахівському напрямку.

Представництво Тайваню в Литві підписало свій другий меморандум про взаєморозуміння з Литовським центральним агентством з управління проектами (CPMA) про надання додаткових 5 мільйонів доларів фінансування для сприяння відбудови України через уряд Литви.