Україна та Бельгія активізують співпрацю щодо використання заморожених активів РФ

Джерело: Мінекономіки

Україна та Бельгія активізують економічну співпрацю щодо подальшого використання заморожених російських активів для відбудови нашої країни.

Про це йшлося під час розмови міністерки економіки України Юлії Свириденко із міністром співробітництва з питань розвитку Бельгії Кароліною Женни.

Сторони обговорили подальші кроки щодо співпраці в цьому напрямку. А саме – створення дієвого механізму компенсації збитків, завданих агресією РФ проти України. Він передбачає створення трьох ключових елементів – Міжнародного реєстру збитків,  компенсаційної комісії та фонду, який ці компенсації сплачуватиме.

Також бельгійська сторона виразила зацікавленість взяти участь у розмінуванні та відновленні Чернігівщини, а також у реалізації інфраструктурних проєктів.

Під час зустрічі сторони обговорили шляхи збільшення експортного потенціалу України, можливості для розширення програм страхування воєнних ризиків, в тому числі й для підприємств малого та середнього бізнесу.

Окремо зупинились на модернізації програми пільгового кредитування “5-7-9%”, а також реалізації програм інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, в ринок праці та підприємництво, а також можливості залучення Бельгії для розширення таких програм.

Очільниця Мінекономіки зазначила, що торік українська економіка перейшла до відновлення, але наразі досі має дуже обмежені фінансові можливості.

“Завдяки зібраним в Україні податкам ми можемо фінансувати армію, яка боронить країну від окупантів, а коштом зовнішньої допомоги – соціальну сферу та відновлення. Щоб прискорити ці процеси, ми намагаємось залучити приватний капітал для відбудови країни. Також одним із важливих джерел цього фінансування мають стати заморожені активи РФ. Росія має заплатити за свої злочини, як фігурально, так і буквально. Хочу подякувати Бельгії, яка є ключовою країною, що просуває розв’язання питання подальшого використання заморожених російських активів для відбудови України”, – наголосила Юлія Свириденко.

Нідерланди мають бути готовими до нових воєнних викликів і “озброїтися до зубів”, щоб гарантувати власну безпеку, заявив король Віллем-Олександр під час візиту до казарм у Вредепелі, де проходять підготовку українські військові.

Сполучені Штати готують для Саудівської Аравії пакет постачання озброєнь на понад 100 мільярдів доларів, підтверджують шість обізнаних джерел. Оголошення очікується під час запланованого візиту Дональда Трампа до королівства у травні.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

24 квітня у Дніпровському районному суді обрали запобіжний захід усім чотирьом підліткам, котрі побили військового у столичному Гідропарку. Так, троє 17-річних перебуватимуть під цілодобовим домашнім арештом, тоді як 15-річного відправили під нічний домашній арешт до 19 червня.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.