Україна та Британія спільно вироблятимуть дрони для ЗСУ

Джерело: Рустем Умєров/Telegram
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.
У межах ініціативи протягом перших трьох років цього мега-проєкту британська сторона фінансуватиме закупівлю цілого спектру українських дронів, які будуть виготовлятися у Великій Британії. Завдяки цьому британські оборонні компанії зможуть швидко проєктувати і виробляти найсучасніші безпілотники у великих масштабах.
Умєров зауважив, що поки триває війна, уся продукція спрямовуватиметься для потреб Сил оборони. Тоді як після її закінчення Велика Британія та Україна розподілятимуть між собою вироблені безпілотники.
Це сприятиме масштабуванню передових технологій, збільшенню виробництва безпілотників та інтеграції наших оборонних промисловостей.
Український міністр подякував британському уряду, главі Міноборони Великої Британії та народу за “системну підтримку на десятиріччя вперед”.
- Міноборони України, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості та Міноборони Великої Британії уклали проєктну угоду про використання надприбутків від заморожених російських активів у рамках ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA).
- Велика Британія інвестує додаткові 2 мільярди фунтів у розвиток безпілотників, спираючись на бойовий досвід, здобутий під час війни в Україні.
- Велика Британія планує збільшити поставки безпілотників в Україну з запланованих 10 000 у 2024 році до 100 000 у 2025 році. Лондон інвестує 350 мільйонів фунтів стерлінгів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.