Україна та Чехія посилять співпрацю в агросекторі: деталі

Джерело: Мінагрополітики

20 травня Україна та Чехія підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в агросекторі.

Відповідний документ підписали міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль з міністром сільського господарства Чехії Мареком Виборним.

У пресслужбі уточнили, що документ відкриває нові можливості для співпраці в аграрній та продовольчій сферах між нашими країнами. Серед ключових напрямів:

  • підтримка України в процесі інтеграції до ЄС у сфері сільського господарства;
  • наближення українського аграрного законодавства до європейських норм;
  • розвиток тваринництва, рослинництва, аквакультури;
  • ветеринарний та фітосанітарний контроль;
  • безпека харчових продуктів;
  • обміни у сфері науки, освіти та інновацій;
  • посилення двосторонньої торгівлі агропродукцією.

Окремо сторони домовилися про обмін досвідом, спільні дослідницькі проєкти, участь у виставках та ярмарках, а також про створення робочої групи, яка координуватиме реалізацію спільних ініціатив.

Це не просто декларація намірів. Це чіткий сигнал: Україна рухається вперед — до сталого, конкурентного та європейського агросектору. І ми вдячні чеським партнерам за готовність бути частиною цього шляху, — резюмував Коваль.

20 травня Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас повідомила, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу погодили контракт на 5,5 мільйона євро для підтримки діяльності “Радіо Свобода”.

Молоде лосеня, котре напередодні збив автомобіль у Підмосков’ї, померло під час операції. Серце тварини не витримало наркозу. Раніше російські фахівці спромоглися приспати його лише з третьої спроби, зазначивши, що перші два дротики із седативним препаратом тварина проігнорувала.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.