Україна та Чехія запустили проєкт з оцифрування задля збереження української культури

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

21 листопада міністерство культури Чеської Республіки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України презентувало запуск проєкту “Мобільний центр оцифрування” як важливий внесок у підтримку та збереження української культури.

Учасниками заходу стали: міністр культури Чеської Республіки Мартін Бакса, представники комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM) та чеських культурних інституцій.

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар долучилася до заходу онлайн і висловила подяку від імені МКІП усім учасникам проєкту за підтримку сфери культури України в умовах війни.

“Оцифрування важливе як для збереження, так і для популяризації нашої культури. У часи, коли війна триває майже два роки, нам надзвичайно важливо відчувати підтримку іноземних партнерів, які розуміють значущість культури та її збереження для майбутнього нашої держави”, – зазначила заступниця міністра.

Мобільний центр оцифрування використовується насамперед у випадках, коли складно чи неможливо забезпечити перевезення, чи переміщення документів, обраних для оцифрування.

Такі центри зазвичай обладнані сканерами, комп’ютерами, програмним забезпеченням для обробки відсканованого матеріалу, портативними носіями для збереження даних, системою кондиціювання та містять автономне джерело живлення.

Створення мобільного центру оцифрування, розміщеного в мобільному транспортному контейнері, має на меті запропонувати переносне й ефективне рішення для оцифрування різноманітних бібліотечних документів і матеріалів на різних локаціях відповідно до актуальної потреби.

Мобільний центр можна використовувати у різних місцях, що постраждали від трагедій. Його можуть використовувати різні організації, наприклад, державні установи, неприбуткові організації, медичні установи, бібліотеки чи приватні компанії, яким потрібно швидко й ефективно відсканувати велику кількість документів і таким чином зробити їх доступнішими чи врятувати від знищення.

П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко під час поїздки на фронт побував у підземному шпиталі, де рятують поранених українських воїнів, і передав новий екскаватор.

В п’ятницю, 11 липня, російські війська атакували Одесу. Внаслідок обстрілу відомо про вісьмох поранених. Також постраждали коні.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.