Україна та Чехія запустили проєкт з оцифрування задля збереження української культури

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

21 листопада міністерство культури Чеської Республіки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України презентувало запуск проєкту “Мобільний центр оцифрування” як важливий внесок у підтримку та збереження української культури.

Учасниками заходу стали: міністр культури Чеської Республіки Мартін Бакса, представники комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM) та чеських культурних інституцій.

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар долучилася до заходу онлайн і висловила подяку від імені МКІП усім учасникам проєкту за підтримку сфери культури України в умовах війни.

“Оцифрування важливе як для збереження, так і для популяризації нашої культури. У часи, коли війна триває майже два роки, нам надзвичайно важливо відчувати підтримку іноземних партнерів, які розуміють значущість культури та її збереження для майбутнього нашої держави”, – зазначила заступниця міністра.

Мобільний центр оцифрування використовується насамперед у випадках, коли складно чи неможливо забезпечити перевезення, чи переміщення документів, обраних для оцифрування.

Такі центри зазвичай обладнані сканерами, комп’ютерами, програмним забезпеченням для обробки відсканованого матеріалу, портативними носіями для збереження даних, системою кондиціювання та містять автономне джерело живлення.

Створення мобільного центру оцифрування, розміщеного в мобільному транспортному контейнері, має на меті запропонувати переносне й ефективне рішення для оцифрування різноманітних бібліотечних документів і матеріалів на різних локаціях відповідно до актуальної потреби.

Мобільний центр можна використовувати у різних місцях, що постраждали від трагедій. Його можуть використовувати різні організації, наприклад, державні установи, неприбуткові організації, медичні установи, бібліотеки чи приватні компанії, яким потрібно швидко й ефективно відсканувати велику кількість документів і таким чином зробити їх доступнішими чи врятувати від знищення.

За даними синоптиків у вівторок, 5 грудня, в Україні без опадів.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.