Україна та Чехія запустили проєкт з оцифрування задля збереження української культури

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
21 листопада міністерство культури Чеської Республіки спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України презентувало запуск проєкту “Мобільний центр оцифрування” як важливий внесок у підтримку та збереження української культури.
Учасниками заходу стали: міністр культури Чеської Республіки Мартін Бакса, представники комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM) та чеських культурних інституцій.
Заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар долучилася до заходу онлайн і висловила подяку від імені МКІП усім учасникам проєкту за підтримку сфери культури України в умовах війни.
“Оцифрування важливе як для збереження, так і для популяризації нашої культури. У часи, коли війна триває майже два роки, нам надзвичайно важливо відчувати підтримку іноземних партнерів, які розуміють значущість культури та її збереження для майбутнього нашої держави”, – зазначила заступниця міністра.
Мобільний центр оцифрування використовується насамперед у випадках, коли складно чи неможливо забезпечити перевезення, чи переміщення документів, обраних для оцифрування.
Такі центри зазвичай обладнані сканерами, комп’ютерами, програмним забезпеченням для обробки відсканованого матеріалу, портативними носіями для збереження даних, системою кондиціювання та містять автономне джерело живлення.
Створення мобільного центру оцифрування, розміщеного в мобільному транспортному контейнері, має на меті запропонувати переносне й ефективне рішення для оцифрування різноманітних бібліотечних документів і матеріалів на різних локаціях відповідно до актуальної потреби.
Мобільний центр можна використовувати у різних місцях, що постраждали від трагедій. Його можуть використовувати різні організації, наприклад, державні установи, неприбуткові організації, медичні установи, бібліотеки чи приватні компанії, яким потрібно швидко й ефективно відсканувати велику кількість документів і таким чином зробити їх доступнішими чи врятувати від знищення.
- Компанія Google підтримуватиме ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики щодо цифровізації української культурної спадщини та протидії ворожій дезінформації.
- У Львівській області оцифровують храм Святого Архистратига Михаїла, що знаходиться в селі Стара Скварява.
- Музей історії Національного університету “Острозька академія” анонсував реалізацію проєкту із цифровізації мистецьких колекцій.
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.